Okrągłe skrzyżowanie znów miejscem kolizji

Na okrągłym skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Lipowej, Mostowej i Armii Krajowej często wydarzają się kolizje. Samochody zderzają się, dachują.

8 października br.,  kilka minut po godzinie 12  na wspomnianym okrągłym skrzyżowaniu  zderzyły się volkswagen i renault. Po zderzeniu renault dachował.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca volkswagen obywatelka Słowacji, jadąc ulicą Wojska Polskiego, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu renaultowi, którym kierowała 21-latka. Samochody zderzyły się. Siła zderzenia była wielka, bo  renault dachował. Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego i po wstępnym badaniu na SOR zabrał 21 –latkę, która kierowała tym autem. Postępowanie w tej sprawie prowadzą koneccy policjanci.

Dodać należy, że właśnie skrzyżowanie ulic Lipowej, Mostowej, Armii Krajowej i Wolska Polskiego  połączono ruchem okrężnym, choć nie rondem. To taki paradoks, że skrzyżowanie jest  zakończone kołem. Pierwszeństwo przejazdy mają ulice Armii Krajowej i Lipowa. Oznakowane znakami STOP odnoszącymi się do  ulic Mostowej i Wojska Polskiego. Tych znaków nie było, ludzie jeździli na pamięć i samochody zderzały się. Poprawiono oznakowanie, a samochody nadal się tłuką, rozbijają, ludzie cierpią.  Kierujący autami  chyba nadal są przekonani, że jeżeli przy zbiegu ulic jest wyspa i koło, to musi być rondo. Akurat w tym miejscu nic bardziej mylnego.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W Komendzie Powiatowej PSP w Końskich, odbyła się narada podsumowująca działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu koneckiego w roku 2019. Gospodarzem spotkania był bryg. Grzegorz Zieliński, komendant...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze