W twoim mieszkaniu jest bomba! Na miejsce ściągnięto policyjnych pirotechników

Dramatyczny alarm, postawił służby ratunkowe odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo na nogi. We wtorkowy (8 października) wieczór, przerażona mieszkanka gminy Suchedniów, powiadomiła lokalnych stróżów prawa o telefonicznej informacji jaką otrzymała. W mieszkaniu kobiety miał zostać podłożony ładunek wybuchowy.

  • 35-latka z gminy Suchedniów, ok. godz. 18.15 powiadomiła skarżyskich policjantów, że nieznana jej osoba zadzwoniła na jej prywatny telefon komórkowy i powiedziała, że w jej mieszkaniu wybuchnie bomba. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce i podjęli odpowiednie czynności wspólnie ze strażą pożarną oraz pogotowiem ratunkowym – relacjonował asp. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kam. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone. W trybie natychmiastowym ściągnięto również pirotechników.
  • Po dokładnym sprawdzeniu posesji nie znaleziono jednak żadnych materiałów wybuchowych. Szybkie ustalenia doprowadziły śledczych do mieszkanki gminy Łączna, która potwierdziła, iż jest właścicielką telefonu komórkowego, z którego wykonano połączenie, a jego użytkownikiem jest jej 12-letni syn – dodał rzecznik skarżyskiej KPP. 12-latek został przesłuchany. Jego tłumaczenia, okazały się zaskakujące. Chłopiec wracając ze szkoły znalazł bowiem ulotkę przedsiębiorstwa wraz z numerem telefonu. Postanowił zadzwonić i jak twierdzi, zrobić sobie żart mówiąc, że wybuchnie bomba.
  • W toku dalszych czynności, została przesłuchana matka 12-latka, a jego wybryk zostanie zapewne oceniony przez sąd dla nieletnich. Należy pamiętać, iż niezbędne jest ciągłe edukowanie dzieci i młodzieży, że tego typu żarty są niedopuszczalne – podkreślił oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji.

fot. policja

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W Komendzie Powiatowej PSP w Końskich, odbyła się narada podsumowująca działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu koneckiego w roku 2019. Gospodarzem spotkania był bryg. Grzegorz Zieliński, komendant...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze