Nowe rondo, chodniki i ścieżki rowerowe

Urząd Miast i Gminy w Końskich podpisał z firmami umowy na budowanie dróg: w Końskich dalsza część ulicy Mostowej do ul. Odludnej w Rogowie. Ponadto rozbudowa ul. Jarzębinowej w Sielpi wraz ze ścieżką rowerową wzdłuż drogi Nowy Dziebałtów – Sielpia. Na wspomniane inwestycje gmina otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Na razie droga od Zielonej do Odludnej to nic innego jak serpentyna wydeptana w piachu. Ludzie już się cieszą, że wreszcie do Rogowa poprowadzi nowoczesna droga. Nie będą musieli  zmagać się z trudami pieszej wędrówki piachem, a zimą ze śniegiem, bo tego traktu raczej nikt nie odśnieża.

 

Droga, most i rondo

Jak informuje burmistrz Krzysztof Obratański, rozpocznie się budowa ulicy Mostowej od ul.Zielonej do Odludnej w pobliskim Rogowie. Droga będzie miała 700 metrów długości. Ale w tej inwestycji będzie  wybudowane rondo  w ulicach Mostowej, Zielonej i Młyńskiej, która należy do powiatu.  Obok jezdni powstanie ciąg pieszo rowerowy,  zjazdy,  most, oświetlenie  oraz oznakowanie poziome i pionowe. Koszt tego zadania wynosi  3 525 622 złote i 94 grosze, w tym 2 115 373 złote dofinansowania  z Funduszu Dróg Samorządowych. Zakład Usług Remontowo Budowlanych „Albud” z Oblęgorka ma zrobić zupełnie nową drogę w rok od podpisania umowy. Ulica Mostowa wyprowadzi ruch samochodowy  do ulicy w Odludnej, w kierunku Rogowa i dalej w kierunku drogi wojewódzkiej wiodącej Przysuchy. Tym samym, w Końskich  ruch samochodów będzie bezpieczniejszy i bez tłoku, korków. Auta ominą również przejazd kolejowy w ulicy Partyzantów  – dodaje burmistrz Obratański.

 

Ulica i ścieżki rowerowe

Rozpoczyna się budowa ul.Jarzębinowej w Sielpi ze wszystkimi dodatkami. Ścieżka rowerowa natomiast będzie dobudowana do 1 km i 300 m, drogi relacji Nowy Dziebałtów – Sielpia.  Ulica będzie oświetlona. Prace wyceniono na 1 820 622  złote 63 grosze. W tej kwocie jest dofinansowanie RDS, które  wynosi 1 092 373 złote. To zadanie drogowe będzie realizowane także przez rok, przez Firmę Budowlano Drogową BAKAMEX z Kielc.

Umowy koneckiej gminy z wykonawcami zostały podpisane więc  firmom budowlanym  nie pozostaje nic innego jak  wbijać łopatę w ziemię i rozpoczynać budowanie. Bo ludziom te kawałki dróg są bardzo do życia potrzebne.

MARIAN KLUSEK

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Zbigniew Koniusz został powołany przez Prezesa Rady Ministrów na stanowisko Wojewody Świętokrzyskiego. Dotychczas pełniący obowiązki wojewoda Agata Wojtyszek i wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski otrzymali mandaty...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze