Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP Królewiec

Kolejny rok z rzędu społeczność Szkoły Podstawowej w Królewcu wzięła aktywny udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Koordynatorzy lokalni tej akcji Justyna Piekarska i Karol Mijas przygotowali dla uczniów szereg zadań i atrakcji, które odbyły się od 30 września do 4 października br.

Harmonogram w gazetce

Szkolny korytarz został tak udekorowany, aby przypominał o obchodach tego święta. Na jednej z gazetek szkolnych uczniowie mogli przeczytać szczegółowy harmonogram działań zaplanowanych na cały tydzień.

W poniedziałek wychowawcy zachęcali podopiecznych do udziału w konkursie plastycznym. Uczniowie klas od 0 do IV mieli za zadanie pokolorować i ozdobić techniką dowolną papierowe sowy, natomiast klasy V-VIII musiały przygotować plakaty traktujące o tabliczce mnożenia.

Najlepsi w Komisji 

Wtorek był dniem wyłonienia wśród uczniów osób, które najbieglej posługiwali się tabliczką mnożenia. Wybrani zostali członkami Komisji Egzaminacyjnej oraz Patrolu Egzaminacyjnego.

Środa i czwartek były dniami, podczas których uczniowie na lekcjach trenowali swe umiejętności mnożenia liczb, a także prezentowali i dzielili się z innymi niepospolitymi sposobami i sztuczkami na naukę tabliczki mnożenia.

Magdaleną Woźniak, Małgorzatą Michalak, Agnieszką Nowacką, Anną

Rywalizowali w hali

Ostatniego dnia w piątek na drugiej godzinie lekcyjnej wybrano cztery drużyny, które miały wyłonić najlepszych ekspertów od mnożenia liczb. W hali sportowej, na tle pięknej dekoracji przygotowanej przez Justynę Piekarską, uczniowie przystąpili do współzawodnictwa.

Najpierw tor przeszkód

W pierwszej kolejności uczniowie mieli za zadanie pokonać tor przeszkód, a zatem wykazać się sprawnością fizyczną, aby na koniec stanąć przed członkiem komisji (jednym z nauczycieli: Magdaleną Woźniak, Małgorzatą Michalak, Agnieszką Nowacką, Anną Gorzelak, Katarzyną Sykułą lub przewodniczącą komisji Anną Cholewińską, dyrektorem szkoły) i zdać egzamin z tabliczki mnożenia.

Druga konkurencja była podobna, jednak z tą różnicą, że zawodnicy musieli powiedzieć działanie i prawidłowy wynik w języku angielskim. Zawodom towarzyszyły niesamowite emocje oraz doping ze strony pozostałych uczniów.

Po ukończeniu konkurencji dyrektor Anna Cholewińska nagrodziła uczestników zawodów oraz wcześniej wspomnianych konkursów. Podziękowała dzieciom i organizatorom za bardzo dobrze przeprowadzoną akcję i promocję matematyki w szkole.

Wójt też zna tabliczkę

Tego samego dnia koordynatorzy wraz z grupą dzieci udali się poza teren szkoły, aby świętować ten dzień z mieszkańcami okolic szkoły oraz pracownikami Urzędu Gminy w Smykowie, poczty, biblioteki, przedszkola i okolicznych sklepów. Uczniowie w roli egzaminatorów sprawdzali wiedzę dorosłych. Nagradzali przy tym certyfikatami oraz naklejkami za dobrze udzielane odpowiedzi. Ku naszej uciesze wszyscy dorośli z wójtem Jarosławem Pawelcem na czele, odpowiadali wzorowo.

Dzięki tej akcji uczniowie królewieckiej szkoły świetnie się bawili w grupach, jednocześnie pogłębiając i utrwalając swoją wiedzę. Oby przyszłoroczne obchody tego święta przyniosły nie mniej radości i satysfakcji, jak te opisane powyżej.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze