Oddali hołd Mariannie Cel – „Teresce”

Tradycyjnie, jak co roku, pod pomnikiem upamiętniającym Mariannę Cel -„Tereskę”, spotkali się mieszkańcy Cisu i okolic oraz zaproszeni goście.

Marianna Cel „Tereska” była jedyną kobietą działająca w oddziale mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Mieszkańcy i zaproszeni goście oddali hołd bohaterskiej kobiecie urodzonej w Budach (obecnie część wsi Cis).

Tegoroczna uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego oraz mszy świętej odprawionej przez księdza Tomasza Waśkiewicza, proboszcza tutejszej parafii. Następnie delegacje samorządu gminnego, Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Rudzie Malenieckiej oraz Wiesława Kubiak, siostrzenica „Tereski”, złożyli wieńce oraz znicze pod pomnikiem.

Następnie młodzież ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej zaprezentowała program artystyczny przygotowany pod opieką nauczycielek: Joanny Adamus, Małgorzaty Gil, Bożeny Popielskiej i Małgorzaty Wydry.

Uroczystość zakończono wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku i ciepłej herbacie, ufundowanych przez samorząd gminny.

Prócz mieszkańców wsi, w uroczystości wzięli udział m.in.: Leszek Kuca, wójt gminy Ruda Maleniecka, jego zastępca Piotr Piec oraz radni.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

  • Ministerstwo 300x250

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Michał Trojanowski, student z Końskich, przeszedł eliminacje do "Szansy na sukces", popularnego programu muzycznego TVP.  Zapytaliśmy Michała o jego refleksje związane z występem przed kamerą, a niebawem...
Wczoraj policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego dotarli do lokali w Chmielniku...
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, to akcja która skierowana jest do wszystkich. Poświęcając niewiele własnego czasu, można przypomnieć bądź zapoznać się z praktycznymi ćwiczeniami, ratującymi...
15 października o godz 11.00 w Przedszkolu w Smykowie odbyła się próbna ewakuacja. W ewakuacji brały udział dzieci obecne w tym dniu w przedszkolu, nauczyciele...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze