Ważne wydarzenie dla pierwszoklasistów z Królewca [zdjęcia]

Pasowanie na ucznia to istotne i mocno przeżywane wydarzenie w życiu pierwszaków. Dzieci przygotowywały się do niego od 1 września. Premiera w SP w Królewcu odbyła się 10 października br.

Dyrektor Anna Cholewińska symbolicznym aktem pasowania włączyła 17 uczniów klasy I w szeregi Szkoły Podstawowej w Królewcu.

Gdzie jest ołówek?!

Zabawna fabuła spektaklu rozładowała napięcie i sprawiła, że oficjalna uroczystość nie okazała się nudną i usztywnioną. Okazało się, że… zaginął ołówek do pasowania!

Rozmowy i zabawy dzieci z bocianami przybyłymi na spotkanie z dziećmi miały na celu zyskanie czasu na odnalezienie ołówka. – Wiersze, monologi, dialogi i piosenki nawiązały do miłości ojczyzny, do prospołecznych postaw i wrażliwości na los drugiego człowieka. Zabawna postać bociana – profesora Klepki znanego autora podręczników do przyrody oraz jego problemów odciążyła dzieci od napięcia tego dnia – relacjonuje Agnieszka Nowacka.

Dali popis aktorski

Pierwszaki oraz występujący z nimi ósmoklasiści dali popis prawdziwie aktorski, za który otrzymali brawa. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Jerzy Duda, wicewójt gminy Smyków, Sylwia Dulewicz, inspektor ds. oświaty, kultury i sportu oraz rodzice pierwszoklasistów.

Goście nagrodzili małych artystów cukierkami, a rodzice postarali się o słodkie prezenty oraz piękny tort. Uroczystość przygotowała wychowawczyni Krystyna Grzegorczyk.

Dariusz Kosma

Zdjęcia: SP Królewiec

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze