„Wszyscy obywatele świata mogą uratować życie”

Pod takim hasłem 16 października będzie obchodzony Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.

W ramach akcji zastaną przeprowadzone szkolenia z niesienia pierwszej pomocy na obszarze powiatu koneckiego, które potrwają do połowy grudnia br.

Inauguracja szkoleń odbędzie się 16 października w siedzibie Starostwa Powiatowego w Końskich, a uczestnikami będą pracownicy starostwa. Tego dnia podjęta będzie również próba bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Jak przekonują organizatorzy akcji, podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez świadków zdarzenia może spowodować 2-3 krotny wzrost przeżywalności. Udział w akcji kieruje się dla każdej grupy wiekowej w powiecie koneckim.

Organizatorem tego przedsięwzięcia jest konecki ratownik medyczny Marcin Pytlos, który jest od samego początku związany z tym dniem, Starostwo Powiatowe w Końskich oraz Gmina Stąporków.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W budynku wielorodzinnym przy ul.Polnej w Końskich, lokatorzy wyczuli ulatniający się gaz ziemny. Interweniowały dwa zastępy JGR dowodzone przez asp. sztab. Norberta Trelę. Nie...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze