Rozmawiali o przebudowie drogi 728

Ważne rozmowy dla naszego regionu toczyły się niedawno w Urzędzie Gminy Gowarczów.

Gośćmi wójta Stanisława Pacochy byli poseł Tadeusz Cymański oraz Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Najważniejszym tematem omawianym na tym spotkaniu, był oczywiście stan drogi 728, która zostanie przebudowana.

Łączy województwa

Droga Wojewódzka nr 728 łączy północno-zachodnią część województwa świętokrzyskiego z województwem mazowieckim. Jest też ważnym elementem ciągu komunikacyjnego północ – południe. Przebiega w województwach mazowieckim, łódzkim i świętokrzyskim. Ma długość 158 km. Łączy Grójec z DK78 w Jędrzejowie, przebiega przez powiaty: grójecki, opoczyński, przysuski, konecki, kielecki i jędrzejowski. Historycznie; droga ta najprawdopodobniej była fragmentem dawnego traktu Warszawa – Kraków.

Przetarg jeszcze październiku

Jeszcze w październiku zostanie ogłoszony przetarg na tę inwestycję. – Prace nabiorą tempa i już niebawem będziemy mogli cieszyć się z bezpieczeństwa, a także poprawi to wizerunek naszej miejscowości – mówi Stanisław Pacocha. Wójt podziękował gościom za dobrą współpracę, która przekłada się na realny plan działań.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W niedzielne popołudnie Wiejski Dom Kultury w Rogowie odwiedziło wielu gości z Rogowa i sąsiednich miejscowości. Wszyscy świetnie bawili się w "spotkaniu" przygotowanym przez...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze