Remontują drogi powiatowe w gminie Stąporków

Rozpoczęły się już prace przy przebudowie odcinka drogi powiatowej od torów kolejowych przy ul. Miłej w Stąporkowie w kierunku Wąglowa.

Wyremontowany odcinek będzie miał długość 970 metrów, a koszt to blisko 440.000 zł. Gminy Stąporków dołoży prawie 220.000 zł.

Dobra współpraca z Zarządem Powiatu

– Dzięki dobrej współpracy z Zarządem Powiatu, w tym roku wyremontujemy jeszcze blisko kilometrowy odcinek drogi powiatowej od Krasnej w kierunku Serbinowa oraz dokładnie 754 metry drogi od Koziej Woli w kierunku Smarkowa. Gmina zabezpieczyła na te trzy inwestycje blisko 700 tysięcy zł – informuje burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska.

Kolejne drogi do remontu

Na rok 2020 zaplanowano przebudowę trzech odcinków „powiatówek”. W kosztach przebudowy swój udział będzie miała Gmina Stąporków. Łącznie zostanie wyremontowane 3,5 km dróg na trasie Stąporków – Mniów.

Prebudowane zostaną odcinki: od drogi krajowej nr 42 do skrzyżowania z drogą Stąporków – Świerczów; od Gosania do Krasnej i od odcinka przebudowanego w 2019 roku do granicy gminy i powiatu.

Ogólny szacunkowy koszt to ponad 2.700.000 zł. Gmina stara się o dofinansowanie 80% wartości zadania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Dariusz Kosma

Poprzedni artykułMistrz snookera da pokaz w Królewcu
Następny artykułCo nowego?

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Zbigniew Koniusz został powołany przez Prezesa Rady Ministrów na stanowisko Wojewody Świętokrzyskiego. Dotychczas pełniący obowiązki wojewoda Agata Wojtyszek i wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski otrzymali mandaty...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze