„Słoneczko” uczyło dzieci ratowania życia

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Słoneczko” przyłączyło się do akcji bicia rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy organizowanej przez WOŚP. Jednocześnie wzięło udział w „Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca” w powiecie koneckim.

16 października br. dzieci uczęszczające do Placówki przy ul. Partyzantów 12, wzięły udział w praktycznych zajęciach przywracania życia.

– Udział brały, czyli ćwiczyły na fantomie wszystkie dzieci, i ze żłobka, i z przedszkola – informuje Katarzyna Popęda, ratownik PPP, a jednocześnie instruktor pierwszej pomocy, która nadzorowała działania dzieci.

Niektórym do ćwiczeń posłużył ulubiony pluszak. Wydarzenie to zapoczątkowało cykl warsztatów z pierwszej pomocy, które będą prowadzone przez Katarzynę Popęda w placówkach Edyty Niziołek w Końskich i w Stąporkowie.

– Chcemy, aby dzieci od najmłodszych lat wiedziały, jak należy się zachować w sytuacjach zagrożenia życia, jak wezwać pomoc i jak jej udzielić na miarę swoich możliwości – dodaje Katarzyna Popęda.

MAK

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Wszystkie placówki oświatowe, a w tym również przedszkola, przygotowały i przedstawiły programy o Dniu Niepodległości z patriotycznym wydźwiękiem i przekazem. Oglądaliśmy program artystyczny poświęcony...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze