W niedzielę Niekłański Październik

W niedzielę, 20 października, w Niekłaniu Wielkim o godz. 9.50 rozpoczną się uroczyste obchody Niekłańskiego Października.

Po zbiórce pocztów sztandarowych rozpocznie się msza święta w intencji mieszkańców Ziemi Niekłańskiej, poległych w latach 1939-1945.

Po nabożeństwie, ok. godz. 11.15, zaproszeni goście złożą kwiaty na cmentarzu w Niekłaniu, o godz. 11.30 przed pomnikiem poległych mieszkańców Ziemi Niekłańskiej, a o godz. 12.00 przed pomnikami w Wielkiej Wsi i Furmanowie.

Część artystyczną zaplanowano na godz. 13.00 w Szkole Podstawowej w Niekłaniu Wielkim.

Na uroczystości zaprasza Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa oraz członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Koło w Niekłaniu.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Rozpoczęto, na początek symbolicznie, budowę ulicy Wschodniej równoległej do drogi wojewódzkiej W749. Ulica powstanie dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych. Delegacja samorządowców koneckich, mieszkańców Rogowa oraz ekipy...
Trwa policyjna akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Nie zabijaj – Jedź bezpiecznie!”, której celem jest przypominanie i uświadamianie kierującym, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie dozwolonych...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze