Mistrz snookera dał niesamowity pokaz w Królewcu

W Szkole Podstawowej w Królewcu odbył się niezwykły pokaz trików bilardowych wykonywany przez Bogdana Wołkowskiego.

W miniony czwartek halą sportową Szkoły Podstawowej w Królewcu zawładnęli fani bilarda. Wszystkich przybyłych powitała Anna Cholewińska, dyrektor szkoły. Głos zabrał również Jerzy Duda, wicewójt gminy Smyków.

Mistrz nad mistrzami

Swoje niezwykłe umiejętności zaprezentował Bogdan Wołkowski, 6-krotny mistrz świata w trikach snookerowych, 5-krotny mistrz świata w trikach pool-bilardowych, 2-krotny mistrz świata i Europy w trikach artystycznych oraz 4-krotny mistrz Polski.

Stół bilardowy na środku hali

W centralnym punkcie hali ustawiono stół bilardowy. Jeszcze przed głównym pokazem zebrała się wokół niego grupa zaciekawionych uczniów z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Szmacianka”. Bogdan Wołkowski odbył lekcję wraz z uczennicami. Pokazał im kilka przydatnych trików i sprawdził ich umiejętności.

Łapali się za głowy

Następnie przez ponad godzinę mistrz dał pokaz najtrudniejszych bilardowych sztuczek. Do pomocy zapraszał uczniów szkoły oraz ochotników, m.in. trenera UKS „Szmacianka” Michała Dudę. Mistrz zaprezentował kilkanaście trików, po których niektórzy łapali się za głowy ze zdumienia i długo zastanawiali się nad sposobem ich wykonania.

Pójdą w ślady mistrza?

Po pokazie był czas na pamiątkowe zdjęcia, autografy oraz chwilę rozmowy z mistrzem. Bogdan Wołkowski jest autorytetem w swojej dziedzinie i dlatego zaproszenie go do młodych ludzi z pewnością będzie procentować w przyszłości.

– Nasza młodzież nie tylko podziwiała sztuczki, ale również pomagała w ich prezentacji. To spotkanie pokazało, że bilard to nie tylko sport, ale również pasja, którą mamy nadzieję rozwijać. Kto wie, być może któryś z naszych podopiecznych osiągnie równie mistrzowski poziom? – mają nadzieję organizatorzy wydarzenia z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Szmacianka” Przyłogi i SP Królewiec.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Zbigniew Koniusz nowym wojewodą świętokrzyskim

Zbigniew Koniusz został powołany przez Prezesa Rady Ministrów na stanowisko Wojewody Świętokrzyskiego. Dotychczas pełniący obowiązki wojewoda Agata Wojtyszek i wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski otrzymali mandaty...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Zbigniew Koniusz został powołany przez Prezesa Rady Ministrów na stanowisko Wojewody Świętokrzyskiego. Dotychczas pełniący obowiązki wojewoda Agata Wojtyszek i wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski otrzymali mandaty...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze