Wysyp kolizji – niebezpieczne cofania

Trzy pojazdy prowadzone przez trzy kobiety zderzyły się dziś na obwodnicy Końskich. W kilku kolejnych kolizjach szkody mają samochody. Dwie osoby po najechaniu busa na hundaya trafiły na SOR.

Na obwodnicy Końskich w karambolu, trzema autami kierowały kobiety.

Jak nam powiedziała sierż. Marta Przygodzka, oficer prasowy koneckich policjantów  ulicą Koneckich Odlewników jechał ford, którym kierowała 21-latka. Z jej wyjaśnień wynika, że pomyliła pedały… hamulca z gazem. I w efekcie zamiast zmniejszenia prędkości  dodała gazu i uderzyła w tył jadącego przed nią peugeota, którym kierowała 18-letnia kobieta.  Po uderzeniu peugeot dostał niekontrolowanego przyspieszenia i najechał na tył hondy. Tym autem kierował  38 –latka.  Policjanci, którzy przybyli do  zdarzenia sprawdzili trzeźwość wszystkich pań kierowców. Były trzeźwe, ale sprawczynię zajścia, kierującą fordem 21-latkę ukarali mandatem.

Tyłem do zderzenia

W Stąporkowie z podwórka przy ul.Koneckiej tyłem wyjeżdżał renault. Nie ustąpił pierwszeństwa  przejazdu rowerzystce, która najechała i uderzyła w auto. Nic się jej nie stało.

Podobna kolizja wydarzyła się w Końskich na ul.1 Maja. Z uliczki bocznej na główną cofał seat i zderzył się z fiatem. Poza szkodami  materialnymi, że  auta  trzeba będzie nieco „wyklepać”, nikomu nic się nie stało.

Na ulicy Leśnej w Końskich kobieta kierująca oplem  wyjeżdżała nim z podwórka na drogę. Cofała, cofała i uderzyła w bok zaparkowanego volkswagena, w Którym był kierowca. Uderzenie nie spowodowała u niego żadnych obrażeń. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem – 220 złotych i 6 punktami karnymi.

Porsche, którym kierował 49-letni mężczyzna zostało najechane przez renaulta. Prawdopodobnie 33-letni kierowca renaulta nie zdoła zatrzymać auta i natarł  na jego tył. Kierowcy tego drugiego samochodu policjanci wręczyli mandat.

Najechał barierkę mostu

Nocą, bo po godzinie 22, drogą krajową K42 z Końskich w kierunku Stąporkowa jechał seat toledo. Na łuku drogi w Pile, kołem trafił na krawężnik. Kierowca stracił panowanie nad samochodem, który jakimś sposobem znalazł się  na przeciwległym pasie ruchu i uderzył w barierkę mostu.  Policjanci wręczyli mu mandat, 500 złotych, a ze względu na zniszczenie samochodu uniemożliwiające kontynuowanie podróży, zatrzymali dowód rejestracyjny.

Pijany bez tablicy rejestracyjnej

Na ulicy Folwarcznej stały dwa samochody. Pojawiło się  volvo, uderzyło w jedno z aut i odjechało. Ale  momencie uderzenia od volvo odpadła tablica z numerem rejestracyjnym samochodu. Co prawda powichrowana, ale dało się numer odczytać. Policjanci poszli tym tropem mi odnaleźli  volvo parkujące na podwórku. Ponadto trafili do 39-letniego kierowcy. Po sprawdzeniu jego trzeźwości wyszło, że miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP, bowiem 30-latek nie przyznaje się do spowodowana kolizji i kierowania autem pod wpływem alkoholu. Spodziewać się należy, że ten problem będzie rozwiązywał sąd.

Busem w hundaya

W Gatnikach  kursowy bus zmierzał do Kielc o godzinie  6,40. I tak się jakoś niefortunnie porobiło, że bus wiozący 9 pasażerów najechał na tył hundaya.  Busem kierował 56-letni mężczyzna, a hundayem 45-latek.  Po uderzeniu w tył osobowego do ranni zostali 60 –letnia pasażerka busa i 45 –letni kierowca hundaya. Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował obie osoby na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Policjanci prowadzą postępowanie i na razie zdarzenie uznają jako  kolizję.  Niemniej wszystko zależy, czy któraś z poszkodowany osób nie straciła sprawność na więcej niż 7 dni, wtedy kolizja ostanie zakwalifikowana jako wypadek drogowy.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Zbigniew Koniusz nowym wojewodą świętokrzyskim

Zbigniew Koniusz został powołany przez Prezesa Rady Ministrów na stanowisko Wojewody Świętokrzyskiego. Dotychczas pełniący obowiązki wojewoda Agata Wojtyszek i wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski otrzymali mandaty...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Zbigniew Koniusz został powołany przez Prezesa Rady Ministrów na stanowisko Wojewody Świętokrzyskiego. Dotychczas pełniący obowiązki wojewoda Agata Wojtyszek i wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski otrzymali mandaty...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze