BohaterON. Włączyli historię w SP Królewiec

Szkoła Podstawowa w Królewcu po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiego programu BohaterON – włącz historię!, którego celem jest upamiętnianie i pomoc dla bohaterów powstania warszawskiego.

Społeczność szkolna włączyła się w obchody 75 rocznicy tego wydarzenia. Projekt składał się z wielu przedsięwzięć podjętych w szkole. Wszyscy uczniowie wzięli udział w lekcjach historycznych poświęconych powstaniu warszawskiemu.

Projekcja filmu „Miasto 44”

Ósmoklasiści obejrzeli film pt. „Miasto 44”. Odbyły się też dwa pokazy multimedialne (w grupie uczniów 0-III i IV-VIII), podczas których przybliżone zostały uczniom wybrane sylwetki bohaterów Powstania Warszawskiego. Na szkolnym korytarzu pojawiła się okolicznościowa patriotyczna gazetka.

Wysłali kartki do powstańców

Najważniejszym punktem projektu był Szkolny Konkurs Plastyczno-Historyczny pt. „Wyślij Kartkę dla Powstańca Warszawskiego”. W ramach tego konkursu uczniowie przygotowywali kartkę lub laurkę, redagowali słowa podziękowania i uznania za bohaterstwo czynów, adresowali do wybranego lub bezimiennego powstańca. Spośród 106 kartek zgłoszonych do konkursu wybrano najpiękniejsze i nagrodzono podczas uroczystego apelu szkolnego. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Laureatami szkolnego konkursu „Wyślij Kartkę dla Powstańca Warszawskiego” zostali:

– w kategorii klas 0-III

I miejsce – Radosław Nowacki kl. II

II miejsce – Wiktoria Kuleta kl. I

III miejsce – Mateusz Węgierek kl. II

– w kategorii klas IV- VIII

I miejsce – Magdalena Mikołajczak kl. VI b oraz Wiktor Piekarski kl. VI a

II miejsce – Amelia Stępień kl. VIII

III miejsce – Maksymilian Węgierek kl. IV.

Chwała bohaterom!

Wszystkie przygotowane przez uczniów kartki i laurki zostały wysłane do Fundacji Sensoria, która rozprowadza je wśród żyjących bohaterów powstania warszawskiego. Uczniowie mają więc możliwość nawiązania kontaktu, przekazania słów wdzięczności bohaterom walczącym o wolność Ojczyzny.

Rada Rodziców szkoły ufundowała nagrody książkowe dla zwycięzców konkursu oraz pokryła koszty wysyłki kartek, za co serdecznie dziękujemy!

Szkolnym koordynatorem projektu BohaterON – włącz historię! była nauczycielka historii Magdalena Grzeszczuk.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Wszystkie placówki oświatowe, a w tym również przedszkola, przygotowały i przedstawiły programy o Dniu Niepodległości z patriotycznym wydźwiękiem i przekazem. Oglądaliśmy program artystyczny poświęcony...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze