Jak smakowały pieczone ziemniaki harcerzom z Miedzierzy? [zdjęcia]

25 października, w piękne słoneczne piątkowe popołudnie, Drużyna Harcerska 4 KDH ” Młode Wilki” oraz Gromada Zuchowa „Pluszowe Niedźwiadki”, działające przy Szkole Podstawowej w Miedzierzy, świętowały Dzień Ziemniaka.

Harcerze odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne państwa Ewy i Piotra Czarkowskich, w którym zostało zorganizowane ognisko z okazji tego dnia. Oczywiście nie zabrakło różnych atrakcji.

Bawili się świetnie

Były zabawy, konkursy i gry terenowe, dzięki którym harcerze bawili się świetnie. Następnie odpowiadali na pytania dotyczące historii ziemniaka, po czym zaprezentowali przyniesione z domów ziemniaki o zabawnym i ciekawym kształcie. Była to również świetna okazja do integracji z drużyna harcerską ze Szkoły Podstawowej w Królewcu.

Szczególne podziękowania należą się państwu Ewie i Piotrowi Czarkowskim za, jak zawsze, ciepłe przyjęcie. Opiekunowie Drużyny Harcerskiej i Gromady Zuchowej druhnom: Aldonie Mechelewskiej, Magdalenie Grzeszczuk, Sylwii Dulewicz i Agacie Gajewskiej otrzymali podziękowania za opiekę.

Dariusz Kosma

Fot. Gmina Smyków

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Wszystkie placówki oświatowe, a w tym również przedszkola, przygotowały i przedstawiły programy o Dniu Niepodległości z patriotycznym wydźwiękiem i przekazem. Oglądaliśmy program artystyczny poświęcony...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze