Koncert patriotyczny w Fałkowie z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości

W Fałkowie odbędzie się koncert patriotyczny z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Listopad to Miesiąc Pamięci Narodowej.

– Kolejny raz będziemy świętować rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Ten szczególny dzień Rada Gminy objęła swoim patronatem. Pragniemy wzbogacić nasze świętowanie o koncert patriotyczny w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Końskich – informuje Piotr Gonerka, przewodniczący Rady Gminy w Fałkowie.

Koncert odbędzie się w dniu 8 listopada br. o godz. 16.00 w kościele parafialnym w Fałkowie. Po koncercie – uroczysta msza święta w intencji naszej Ojczyzny.

– Zapraszamy o godz. 15.30 na plac kościelny, skąd udamy się na cmentarz, aby złożyć kwiaty i oddać hołd poległym w walkach o wolność w czasie wojen. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do uczestnictwa w obchodach 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Prosimy również o wywieszenie flagi Polski przy swoich posesjach, podkreślając tym doniosłość Narodowego Święta Niepodległości – dodaje Henryk Konieczny, wójt gminy.

Ponadto 11 listopada br. o godz. 11.00 w kościele w Czermnie odprawiona zostanie msza św. w intencji ojczyzny.

Program

godz. 15.30 – przejście na cmentarz i złożenie kwiatów

godz. 16.00 – Koncert patriotyczny w wykonaniu uczniów PSM w Końskich

godz. 17.00 – Msza swięta w intencji ojczyzny.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Wszystkie placówki oświatowe, a w tym również przedszkola, przygotowały i przedstawiły programy o Dniu Niepodległości z patriotycznym wydźwiękiem i przekazem. Oglądaliśmy program artystyczny poświęcony...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze