W Stąporkowie też uczczą Święto Niepodległości

Zapraszamy na obchody Święta Niepodległości w Stąporkowie.

9 listopada o godz. 18.00 zapraszamy na spektakl „Szac” Teatru Naumionego i Fundacji Szafa Gra w ramach projektu Teatr Polska. Bezpłatne zaproszenia – miejscówki dostępne są w sekretariacie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie. Przed spektaklem o godz. 15.00 odbędą się warsztaty regionalne, m.in. z gwary śląskiej.

11 listopada o godz. 12.00 tradycyjnie uroczystości rozpocznie msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Stąporkowie. Potem delegacje złożeą wiązanki pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego (przy stadionie miejskim).

– Następnie w naszym ośrodku odbędzie się koncert w ramach projektu Stomp Folk System. Ludowe utwory z dawnego regionu kieleckiego i opoczyńskiego, we współczesnych aranżacjach Bartka Gärtnera, wykonają zespoły Smarkowianki oraz Zespół Ludowy z Mokrej przy współudziale solistów i tancerzy – zaprasza Katarzyna Sorn, dyrektor stąporkowskiego ośrodka.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Wszystkie placówki oświatowe, a w tym również przedszkola, przygotowały i przedstawiły programy o Dniu Niepodległości z patriotycznym wydźwiękiem i przekazem. Oglądaliśmy program artystyczny poświęcony...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze