PILNE: jest nagranie z pościgu. Zobacz film z bezmyślnej jazdy pirata

We wtorek (5 listopada) funkcjonariusze skarżyskiej Komendy Powiatowej Policji, na swojej oficjalnej stronie internetowej opublikowali film zarejestrowany przez policyjny wideorejestrator. Mundurowi dzień wcześniej na terenie dwóch powiatów (zarówno skarżyskiego jak i starachowickiego) prowadzili pościg za poszukiwanym do odbycia kary pozbawienia wolności, 25-latkiem pochodzącym z Sandomierza.

Zobacz film

Światło dzienne ujrzały nowe fakty w sprawie. Jak przekazywała Izabela Romanowska z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kam., 25-latek w momencie kiedy został zatrzymany przez stróżów prawa, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna, który kierował osobowym volkswagenem może spodziewać się surowych konsekwencji swojego zachowania. Nie dość, że nie zamierzał zatrzymać się do policyjnej kontroli, to na dodatek spowodował poważne zagrożenie w ruchu drogowym.

– Zapewne jego brawura i bezwzględnie nieodpowiedzialne zachowanie spowodowane było faktem, iż jak wykazały badania znajdował się po zażyciu środków odurzających. Za niezatrzymanie się do kontroli ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności do lat 5. Ponadto poszukiwany kierujący będzie musiał ponieść odpowiedzialność za wszystkie wykroczenia, które popełnił, co bez wątpienia będzie słono kosztować. Tak więc, przez swoją głupotę i nieodpowiedzialne zachowanie o prawie jazdy raczej na dłuższy czas będzie mógł zapomnieć – tłumaczyła policjantka ze skarżyskiej KPP.

 

fot. KPP Skarżysko

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Wszystkie placówki oświatowe, a w tym również przedszkola, przygotowały i przedstawiły programy o Dniu Niepodległości z patriotycznym wydźwiękiem i przekazem. Oglądaliśmy program artystyczny poświęcony...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze