Policyjna akcja

Dzisiaj od godziny 06:00 do godziny 22:00 na terenie powiatu koneckiego prowadzone są działania pn. PASY. Mundurowi podczas pełnionej służby, zwracają szczególną uwagę na kierujących pojazdami oraz pasażerów, którzy nie stosują się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

Podczas prowadzonej dziś na terenie powiatu koneckiego akcji pn. PASY, policjanci będą kontrolować czy podczas jazdy samochodem, kierujący i pasażerowie stosują się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzą również, czy dzieci przewożone są w fotelikach.

Przypominamy, że za łamanie przepisów dotyczących obowiązku zapinania pasów, grozi mandat karny w wysokości 100 złotych i 2 punkty karne, a dodatkowo mandat w takiej samej wysokości i 4 punkty karne może otrzymać kierowca przewożący pasażera bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Pasażer również może zostać ukarany mandatem, za nie stosowanie się do obowiązku zapinania pasów podczas podróżowania samochodem.

Za przewożenie dziecka poza fotelikiem ochronnym taryfikator przewiduje grzywnę w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych.

Opr. MP

Źródło : KPP w Końskich

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Wszystkie placówki oświatowe, a w tym również przedszkola, przygotowały i przedstawiły programy o Dniu Niepodległości z patriotycznym wydźwiękiem i przekazem. Oglądaliśmy program artystyczny poświęcony...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze