Sportowy duch walki Edukacyjnego Turnieju Badmintona

W hali sportowej w Suchedniowie odbył się „Edukacyjny Turniej Badmintona”.

W zawodach wzięło udział 159 zawodników z 25 szkół podstawowych z całego województwa świętokrzyskiego. Szkołę Podstawową w Miedzierzy reprezentowali Wiktor Stachera i Paweł Długosz.

– Rywalizacja trwała ponad sześć godzin. Wszyscy grali na wysokim poziomie i jak zwykle pokazali sportowego ducha walki. Wiktor zajął drugie, a Paweł czwarte miejsce. Jest to dla nich duże osiągnięcie, a dla szkoły powód do zadowolenia. Naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy wyników! – informuje Sylwia Blaszyńska, opiekun zawodników podczas imprezy, nauczycielka wychowania fizycznego w SP Miedzierza.

W uroczystym podsumowaniu udział wzięli m.in.: Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty i Zbigniew Wojciechowski, prezes Świętokrzyskiego Związku Badmintona. Puchary najlepszym wręczali m.in. Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta RP i Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Wszystkie placówki oświatowe, a w tym również przedszkola, przygotowały i przedstawiły programy o Dniu Niepodległości z patriotycznym wydźwiękiem i przekazem. Oglądaliśmy program artystyczny poświęcony...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze