Wiktoria Kurek z powiatu koneckiego została Miss Skarżyska 2019 r.

O tytuł Miss Skarżyska 2019 walczyło dziesięć kandydatek. Gala finałowa konkursu odbyła się w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej.

Podczas gali finałowej, którą przygotował Zbigniew Lisowski zobaczyliśmy pokaz kolekcji projektantki Marzeny Chełmińskiej, pokaz projektantki Angeliki Warot Głuch, CELIA Studio Mody Ślubnej oraz wyjście w kostiumach kąpielowych Azulena.

Wśród artystów wystąpili : Laura Śliwa „In mu soul project” z zespołem. Dominik Piotr Żak, Karolina Pękalska oraz gwiazda internetu Gradu z utworem – „Pita zapachniała”.

W konkursie udział wzięły : Natalia Duda – Skarżysko-Kam., Emilia Napora – Mirów, Klaudia Duda – Lipienice, Martyna Stando – Mostki, Eliza Krawczyk – Jęgrzna, Wiktoria Kurek – Niekłań Wielki, Katarzyna Kuś – Psary, Wiktoria Cichy – Kielce, Julia Pryciak – Starachowice, Kamila Ludew – Świerczek.

Miss Skarżyska 2019 została Wiktoria Kurek,  mieszkanka Niekłania Wielkiego w gminie Stąporków. Reprezentantka naszego powiatu ma 15 lat. Uczy się w Technikum Fotografii i Multimediów w Kielcach. Jest absolwentką ZSP w Niekłaniu Wielkim.

– Moim marzeniem zawsze było wzięcie udziału w takim konkursie. A ponieważ zawsze staram się zamieniać marzenia w cele i dążę do ich osiągnięcia, to postanowiłam spróbować. I udało się !” – powiedziała nam Wiktoria zapytana o powód przystąpienia do konkursu.

Przez cały czas wspierała ją mama, która dodawała pewności w chwilach zwątpienia. Pomagała we wszystkim i wszystkiego pilnowała. – Była przy mnie przez cały czas trwania konkursu, zawoziła na próby i do kosmetyczki, a na koniec pomogła w wyborze sukienki na galę finałową – z wdzięcznością wspomina Wiktoria.

Także dalsza rodzina oraz znajomi byli przy niej cały czas i wierzyli, że wygra. Był też stres, ale udało się go pokonać. Teraz po wygranej śmiało mówi, że była to wspaniała przygoda i cudowne doświadczenie. Poznała odważne dziewczyny, takie jak ona, które starają się spełniać swoje marzenia.

– Udział w tym konkursie otworzył przede mną nowe możliwości – mówi Wiktoria. Po wygranej jestem zapraszana do wzięcia udziału w różnych pokazach, korzystam z nich w miarę swoich możliwości – ostatnio był to pokaz mody w kieleckiej Galerii Echo 27 października. Wszystko to sprawiło, że zainteresowałam się modelingiem, chciałabym go połączyć z fotografią, która interesuje mnie od dawna.

Wiktoria została zaproszona do udziału w kolejnym konkursie piękności : Miss Województwa Świętokrzyskiego 2020.

Jej pasją jest fotografia i to z nią wiąże swoje plany na przyszłość. Na tym polu także ma już swoje pierwsze osiągnięcia: I miejsce w konkursie fotograficznym w Czarnej ” Przyroda w obiektywie” oraz wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie fotograficznym ” Ach świętokrzyskie czaruje” organizowanym przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Brała też udział jako fotograf-wolontariusz w „Strawczyńska Zadycha 2019”.

JK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Wszystkie placówki oświatowe, a w tym również przedszkola, przygotowały i przedstawiły programy o Dniu Niepodległości z patriotycznym wydźwiękiem i przekazem. Oglądaliśmy program artystyczny poświęcony...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze