Wyszkolona kadra zasili jednostki OSP

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Końskich przeprowadziła szkolenie podstawowe druhów strażaków – ratowników i członków ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu koneckiego.

 Jak poinformował st. kpt. Ryszard Stańczak, zastępca komendanta powiatowego PSP,  zajęcia prowadzili  oficerowie i aspiranci Komendy Powiatowej oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Końskich. Szkolenie realizowano dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych. Trwało od 21 września do 27 października br.
Celem było przygotowanie strażaka ratownika do prowadzenia podstawowych czynności ratowniczych. Gdy zastęp druhów dociera do zdarzenia, musi prawidłowo wykorzystać sprzęt,  wyposażenie techniczne łącznościowe. Ponadto wydawać sygnały i polecenia uczestnikom ruchu lub innym osobom znajdującym się na drodze.

Po przeprowadzeniu zajęć teoretycznych oraz praktycznych, połączonych z zaliczeniem testu w komorze dymowej w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach,  słuchacze kursu przystąpili do egzaminu.

Sprawdzenie wiadomości, które odbyło się 27 października br. w KP PSP w Końskich, przeprowadziła komisja powołana przez Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Egzamin zaliczyło 28 druhów uczestniczących w szkoleniu. Wszystkim gratulujemy zdobycia nowych umiejętności.

Komenda Powiatowa wciąż szkoli, głównie nowych druhów strażaków, którzy wstępują do jednostek OSP. Żeby mogli brać udział w  działaniach ratowniczych, gaśniczych, muszą  doskonale posługiwać się specjalistycznym sprzętem.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Wszystkie placówki oświatowe, a w tym również przedszkola, przygotowały i przedstawiły programy o Dniu Niepodległości z patriotycznym wydźwiękiem i przekazem. Oglądaliśmy program artystyczny poświęcony...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze