Mandaty za jazdę bez pasów

Na drogach powiatu koneckiego policjanci prowadzili akcję sprawdzania kierowców czy podczas jazdy wszyscy mają zapięte pasy. Sprawdzili 53 samochody.

Policjanci kontrolowali czy podczas jazdy samochodem, kierujący i pasażerowie stosują się do obowiązku zapinania  pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzą również, czy dzieci przewożone są w fotelikach.

Podczas akcji trwającej  od godziny 6 do 22,  skontrolowali 53 samochody. Ujawnili 8 kierujących, którzy nie mieli pasów zapiętych, 2 pasażerów jadących na przednim foteli i jednego, który podróżował na tylnej kanapie. Łamiących przepisy ukarali mandatami  po 100 złotych i 2 punkty  karne, gdy do przepisów nie stosował się kierujący, 100 zł i 4 punkty –  płacił też kierowca –  gdy pasażer jechał bez pasów – relacjonuje nam sierż. Marta Przygodzka, oficer prasowy koneckich policjantów.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Wszystkie placówki oświatowe, a w tym również przedszkola, przygotowały i przedstawiły programy o Dniu Niepodległości z patriotycznym wydźwiękiem i przekazem. Oglądaliśmy program artystyczny poświęcony...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze