Przegląd Rękodzieła Artystycznego i Ludowego w Stąporkowie

Do 20 listopada przyjmowane są zgłoszenia do XIV Przeglądu Rękodzieła Artystycznego i Ludowego, który odbędzie się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie.

W Przeglądzie mogą brać udział osoby pełnoletnie, zamieszkałe na terenie Polski. Każdy uczestnik może zgłosić od 1 do 5 prac, wykonanych w dowolnej technice: malarstwo, rysunek, rzeźba, metaloplastyka, papieroplastyka, witraż, szydełko, haft, makrama, tkanina artystyczna, ceramika itp.

Tematyka prac jest dowolna. Prace powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie wypełnionej karty zgłoszenia wraz z pracami w terminie do 20 listopada br. na adres: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie, ul. Piłsudskiego 103, 26-220 Stąporków, woj. świętokrzyskie.

– Celem Przeglądu jest popularyzacja rękodzieła artystycznego i ludowego, integracja środowiska twórców oraz promocja ich twórczości. Chodzi o wyłonienie nowych talentów, możliwość prezentacji wielu osób w tym samym miejscu i czasie, dlatego szczególnie zależy nam na tym, aby przesłane prace nie były dotąd u nas prezentowane – mówi Katarzyna Sorn, dyrektor MGOKiS.

Szczegóły i wzór formularza karty zgłoszenia dostępny jest w sekretariacie MGOKiS oraz na stronach internetowych (www.staporkowmgokis.pl i https//www.facebok.com/miejskogminnyosrodekkulturyisportu.staporkow?fref=ts).

Organizatorem Przeglądu jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie. Wernisaż odbędzie się 5 grudnia o godz. 17. Wystawa będzie połączona z kiermaszem dla chętnych do sprzedaży swoich prac autorów.

Dariusz Kosma

Fot. MGOKiS Stąporków

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Wszystkie placówki oświatowe, a w tym również przedszkola, przygotowały i przedstawiły programy o Dniu Niepodległości z patriotycznym wydźwiękiem i przekazem. Oglądaliśmy program artystyczny poświęcony...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze