Czujka tlenku na straży bezpieczeństwa

W Komendzie Powiatowej PSP w Końskich odbyło się spotkanie poświęcone zagrożeniom powstania pożarów w domach oraz zatruciom tlenkiem węgla.

W ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa!” na zaproszenie bryg. Grzegorza Zielińskiego komendanta powiatowego PSP w Końskich przybyli: mistrz kominiarski, przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych oraz pracownicy urzędów gmin odpowiedzialni za opiekę społeczną. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo użytkowania urządzeń grzewczych, a także przewodów spalinowych oraz wentylacyjnych w mieszkaniach. By zapobiegać, wyeliminować zagrożenie tlenkiem węgla. Uczestnikom spotkania przekazano materiały edukacyjno-informacyjne, które za ich pośrednictwem trafią do mieszkańców powiatu koneckiego.

Prowadzący spotkanie st.kpt Ryszard Stańczak zastępca komendanta powiatowego PSP sugerował  zarządcom mieszkań,  by wyposażali nadzorowane lokale w czujki tlenku węgla i dymu. Deklarował pomoc Państwowej Straży Pożarnej w ich montażu.

Mistrz kominiarski przypomniał zgromadzonym o konieczności systematycznego czyszczenia oraz przeglądania przewodów kominowych i wentylacyjnych. Prowadzona szeroko i intensywnie kampania społeczna przyczyniła się niewątpliwie do zwiększenia świadomości wśród społeczeństwa w kwestii zagrożenia tlenkiem węgla – podkreślił st.kpt.Ryszard Stańczak.

 

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Turystyczna rodzinka Pasków wraz z przyjaciółmi przy współpracy z Miejsko-Gminnym Domem Kultury w Końskich zorganizowała i przeprowadziła III Rajd Borysa. W minioną sobotę 25 stycznia...
W środę, 29 stycznia, MKS Neptun Końskie rozegra pierwszy mecz kontrolny. Jak już informowaliśmy, 13 stycznia czwartoligowi piłkarze nożni Neptuna Końskie wznowili treningi po świąteczno-noworocznej...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze