Muzyczna legenda w koneckiej Leliwie [zdjęcia]

Występ legendy polskiego jazz-rocka uświetnił 16 edycję Zaduszek Jazzowych. Publiczność dopisała, były bisy i wspólne fotografie z muzykami.

W środę, 6 listopada, w restauracji Leliwa w Końskich odbyła się 16 edycja Zaduszek Jazzowych. Wystąpiła na nich legenda polskiego jazz-rocka, zespół, który istnieje od 1970 r.

Uczcili pamięć Marka Cieślaka

Przypomnijmy, że idea Zaduszek Jazzowych narodziła się w nieistniejącym już Klubie Osiedlowym „Kaesemek”, tuż po śmierci Marka Cieślaka, znakomitego koneckiego muzyka. Poprzez dobrą muzykę złożono mu hołd już po raz 16, stąd też inna nazwa wydarzenia – Markowe Granie.

Na wstępie głos zabrał Piotr Salata, dyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich, który opowiedział zebranym o idei imprezy.

Oklaski, bisy, wspólne fotografie

Laboratorium, bo o tym zespole mowa, zagrało w składzie: Marek Stryszowski – saksofony, wokal, Krzysztof Ścierański – gitara basowa, Janusz Grzywacz – instrumenty klawiszowe, Marek Raduli – gitara, Wojciech Fedkowicz – perkusja oraz gościnnie Bernard Maseli – kat, elektroniczny wibrafon, marimba i Mirosław Wiśniewski – bass.

Zagrało – i to jak! Wszystkie miejsca siedzące w „Leliwie” były zajęte, a ponadto wiele osób musiało zadowolić się miejscami stojącymi. Nikt jednak nie narzekał, o czym świadczy aplauz i gromkie brawa, jakimi publiczność nagradzała każdy utwór, świetny występ muzyków. Na koniec były bisy i wspólne fotografie z muzykami. Oby więcej takich imprez!

Organizatorem wydarzenia był MGDK Końskie, przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Końskie.

Dariusz Kosma

Fot. MGDK Końskie

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Wszystkie placówki oświatowe, a w tym również przedszkola, przygotowały i przedstawiły programy o Dniu Niepodległości z patriotycznym wydźwiękiem i przekazem. Oglądaliśmy program artystyczny poświęcony...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze