Zderzenie co dwa dni

Suzuki zderzył się oplem astrą. Dwa dni wcześniej niemal w tym samym miejscu honda zderzyła się z audi. Poszkodowane osoby trafiły na badania na szpitalny Oddział Ratunkowy w Końskich.

Około godziny  17,45 na skrzyżowaniu  ulic Staszica i Koneckich Odlewników

suzuki zderzyło się z oplem. Suzuki, którym kierowała 53-letnia kobieta skręcało z ulicy Staszica w lewo na ul. Koneckich Odlewników. Tym manewrem  wymusiła pierwszeństwo przejazdu na jadącym w kierunku Gowarczowa oplu astrze, który prowadziła 31-latka. W tym aucie jechał również pasażer.  Auta zderzyły się. Kierujące pojazdami były trzeźwe. Niemniej trzy osoby trafiły na badania na SOR – mówiła nam sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy koneckich policjantów. – Dwa dni wcześniej kilkadziesiąt metrów dalej,  honda jadąca ulicą Gazowniczą włączała się do ruchu w ulicy Koneckich Odlewników. A tą właśnie nadjechał audi i zderzył się z hondą. Audi kierował trzeźwy 24-latek, a hondą 37 –letnia kobieta, który po zderzeniu została odwieziona do szpitala –  przypomina sierżant Marta Przygodzka.

Pomoc przedmedyczna

Zastęp strażaków JRG dowodzony przez asp. Łukasza Pietrzyka dotarł do skrzyżowania w ul.Staszica w kilka minut po ogłoszeniu alarmu. Uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach. Samochody znajdowały się na jezdni na środku skrzyżowania drogi powiatowej (ul.Staszica) oraz drogi wojewódzkiej W728 (ul.Koneckich Odlewników). Strażacy udzielili pomocy przedmedycznej 53-letniej kobiecie i pasażerowi opla, którym założyli kołnierze ortopedyczne i wsparli psychicznie.  Następnie odłączyli akumulatory od instalacji  elektrycznej samochodów.

Pomoc medyczna

Zespół  Ratownictwa Medycznego opatrywał 31-letnia kobietę, która kierowała oplem.  Gdy przybył drugi ZRM, strażacy przekazali im pozostałych poszkodowanych. Po przebadaniu uczestników zdarzenia przez ZRM wszyscy poszkodowani zostali zabrani na SOR w Końskich. Około godziny 18,30 miejsce zdarzenia strażacy przekazali policjantom. I swoje działania zakończyli

Dwa dni wcześniej

Dwa dni wcześniej, kwadrans po 15, dwa zastępy JRG dowodzone przez asp. sztab. Rafała  Kwapisza pojawiły się w miejscu zderzenia hondy z audi. Strażacy stabilizowali odcinek szyjny kręgosłupa kołnierzem kierującej hondą. Potem wsparli ją psychicznie. Kierujący audi nie wymagał żadnej pomocy. Strażacy odłączyli akumulatory aut. Przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który po przebadaniu  kobiety zabrał ją na SOR w Końskich.

Nierozważnie, za szybko

To nie pierwsze i nie ostatnie  zdarzenia, kolizje, wypadki jakie co pewien czas rozgrywają się na ulicy Koneckich Odlewników. Najwięcej jest przy dojściu ulicy Staszica  do dwupasmowej Koneckich Odlewników.  Niepotrzebnie ludziom  za kierownicą nagli się, spieszy żeby wciąć się w ruch na Odlewników. Nie potrafią oszacować szybkości aut nadjeżdżających.  I dochodzi do dekompozycji karoserii samochodów  i  ludzi.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W minioną środę Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski gościł w Gowarczowie. 12 lutego br. Stanisław Pacocha, wójt gminy Gowarczów gościł Zbigniewa Koniusza, wojewodę świętokrzyskiego. W spotkaniu...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze