„Człowiek z lasu” zastrzelił mężczyznę. Dostał dożywocie

Teraz już wiadomo, że 1 czerwca 2003 r., dziś 56-letni mężczyzna zastrzelił z myśliwskiej fuzji 35-letniego współwłaściciela dyskoteki w Stąporkowie. Kilka dni temu Sąd Okręgowy w Kielcach skazał go na dożywotni pobyt w więzieniu.

O zabójstwie pisaliśmy tuż po jego dokonaniu. Przypomnijmy, był 1 czerwca 2003 r., niedzielne popołudnie. W świetlicy koło stadionu sportowego w Stąporkowie rozpoczyna się dyskoteka. Bawi się młodzież w różnym wieku, no bo to zabawa dla nich. Nikt nie przypuszczał, że w dzień dziecka, dzieci zostaną sierotami.

Jest duszno. Ludzie wychodzą na dwór zaczerpnąć powietrza, wchodzą. Jedni wychodzą, inni ochłodzeni wracają do środka. Po sali krząta się właściciel 35-letni mężczyzna ze Stąporkowa. Grzeczny, układny, ale stanowczy.

W pewnym momencie ktoś wywołał właściciela na dwór, w ciemność. Wyszedł. Kilka chwil później słychać było wystrzał. Huk jakby z fuzji. Nikomu do głowy nie przyszło, że właśnie w tym momencie został zabity człowiek. Niemniej wystrzał wzbudził niepokój, a kilkoro ludzi wyszło ze świetlicy. Znaleźli leżącego, zakrwawionego właściciela dyskoteki. Na pomoc było za późno. Zmarł.

Zastrzelił z zemsty

Jak w 2010 r. podało „Echo dnia” – ówczesny 46-latek jest oskarżony o zastrzelenie właściciela dyskoteki ze Stąporkowa. Z zeznań wynika, że szef dyskoteki został kiedyś, podczas jakiejś sprzeczki, zaatakowany przez 46-letniego mężczyznę i się obronił. Ten potraktował to jako osobistą urazę i postanowił się zemścić.

Nieco wcześniej przylgnęła do niego ksywa „Człowiek z lasu”, bo mieszkał w Ciechostowicach, wsi położonej pośród lasów.  Proces trwał sześć lat. Jak tłumaczył w  jego  trakcie oskarżyciel, mężczyzna został zastrzelony przed dyskoteką, w której było kilkadziesiąt osób. Ta śmierć  miała pokazać – kto tu rządzi!

W piątek 8 listopada br. Sąd Okręgowy w Kielcach wydał wyrok. 56-letni mężczyzna został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W budynku wielorodzinnym przy ul.Polnej w Końskich, lokatorzy wyczuli ulatniający się gaz ziemny. Interweniowały dwa zastępy JGR dowodzone przez asp. sztab. Norberta Trelę. Nie...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze