Pokonali SMS. We wtorek zagrają z KSZO

W meczu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego, piłkarze ręczni KSSPR Końskie zmierzyli na wyjeździe SMS NLO ZPRP I Kielce.

Początek spotkania nie wskazywał na końcowy rezultat. Niespodziewanie młodzi gracze SMS-u osiągnęli przewagę i w 7 minucie prowadzili 5:1. Od 10 minuty, kiedy było 7:4 dla gospodarzy, nasza drużyna zaczęła grać swoje. Funkcjonowała obrona, dobrze bronił Wiktor Witkowski. I choć na parkiecie pojawiła się konecka młodzież, to pierwsza odsłona zakończyła się wysokim prowadzeniem KSSPR-u 15:9.

Kontrolowali przebieg gry

Początek drugiej połowy przebiegł pod znakiem dominacji naszej drużyny. Solidna obrona powodowała, że wiele bramek KSSPR zdobywał z kontr. Dzięki temu w 45 minucie nasz zespół osiągnął 11-bramkowe prowadzenie (23:12).

W ostatnim kwadransie w grę konecczan wdarła się nonszalancja. Szwankowała koncentracja. Gracze Roberta Napierały prezentowali zadziwiającą niedokładność. Młodzi gracze SMS-u wykorzystali to na tyle, że zniwelowali różnicę do przyzwoitych rozmiarów. Ostatecznie KSSPR pokonał SMS 28:25.

Dzięki temu podopieczni Roberta Napierały zagrają w Końskich we wtorek, 12 listopada o godz. 19.00, w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego. Rywalem naszej drużyny będzie KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski.

SMS NLO ZPRP I Kielce – KSSPR Końskie 25:28 (9:15)

SMS: Kaczmarski, Ałaj, Jastrzębski – Kapela 4, Graczyk 4, Orłowski 3, Pacuła 3, Tomczak 3, Leśniak 2, Pawłowski 2, Głuszczenko 2, Krawczyk 1, Czaja 1, Walczyk, Kolano, Kosiba.

KSSPR: Buchcic, Witkowski – Telka 7, Wolski 4, Rurarz 4, Pilarski 3, Gruszczyński 3, Woźniak 2, P. Napierała 1, Maleszak 1, Zając 1, Fidor, Matyjasik 1, Słonicki.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Bądźmy czujni wobec ulatniającego się gazu!

W budynku wielorodzinnym przy ul.Polnej w Końskich, lokatorzy wyczuli ulatniający się gaz ziemny. Interweniowały dwa zastępy JGR dowodzone przez asp. sztab. Norberta Trelę. Nie...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na koneckim bazarze złodziejka ukradła spódnice. W Koziej Woli złodziej wyniósł ze sklepu sześciopak piw. A w Gowarczowie ktoś ukradł narzędzia i części maszyn...
W budynku wielorodzinnym przy ul.Polnej w Końskich, lokatorzy wyczuli ulatniający się gaz ziemny. Interweniowały dwa zastępy JGR dowodzone przez asp. sztab. Norberta Trelę. Nie...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze