Święto Niepodległości według przedszkolaków

Wszystkie placówki oświatowe, a w tym również przedszkola, przygotowały i przedstawiły programy o Dniu Niepodległości z patriotycznym wydźwiękiem i przekazem. Oglądaliśmy program artystyczny poświęcony ojczyźnie, jaki wystawiono w przedszkolu nr 5 w Końskich.

Wybraliśmy się do Przedszkola nr 5 w Końskich. Dzieci odświętnie ubrane z kotylionami w barwach narodowych. W największej sali szykowano się do prezentacji artystycznej. Przybyli rodzice przedszkolaków, by zobaczyć dokonania swoich pociech.

Hymn na baczność

Dzieci wierszem, tańcem i piosenkami uczciły 101 urodziny naszej Ojczyzny. Przepięknie, w postawie na baczność śpiewały hymn Polski. Były z tego bardzo, dumne. Podobnie jak ich rodzice, którzy przyłączyli się do śpiewania. Potem odpowiadały na wierszowane pytania – „Kto ty jesteś? Polak mały…” Głośno i wyraźnie wyznawały – „Jestem dziewczynką, jestem chłopakiem Jesteśmy Polką i Polakiem…”

Dwa dni obchodów

W tym roku, Święto Niepodległości w „piątce” obchodzono dwa dni, 6 i 7 listopada. Panowała podniosła atmosfera. W środę grupa I i II, pod opieką pań Danuty Choińskiej, Gabrieli Adamskiej i Anny Gawrońskiej, przedstawiły program artystyczny dla rodziców i zaproszonych gości. Przybyli również Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich i Teresa Wilk, dawna dyrektorka tego przedszkola.

Następnego dnia program artystyczny o Niepodległej prezentowały przedszkolaki z III i IV grupy. Artystyczny pokaz przygotowały pod opieką nauczycielek Anny Partyki i Małgorzaty Teler. I te dzieciaki również wspaniale zaprezentowały się przed rodzicami.

– W naszym przedszkolu jest 80 dzieci. Wszystkie wystąpiły w przygotowanych programach artystycznych, choć nie obeszło się bez łez, a to pewnie z racji tremy, jakiej nie mogą oprzeć się nawet wielcy artyści – powiedziała nam Renata Sielska, dyrektorka piątki na „5”.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Bądźmy czujni wobec ulatniającego się gazu!

W budynku wielorodzinnym przy ul.Polnej w Końskich, lokatorzy wyczuli ulatniający się gaz ziemny. Interweniowały dwa zastępy JGR dowodzone przez asp. sztab. Norberta Trelę. Nie...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na koneckim bazarze złodziejka ukradła spódnice. W Koziej Woli złodziej wyniósł ze sklepu sześciopak piw. A w Gowarczowie ktoś ukradł narzędzia i części maszyn...
W budynku wielorodzinnym przy ul.Polnej w Końskich, lokatorzy wyczuli ulatniający się gaz ziemny. Interweniowały dwa zastępy JGR dowodzone przez asp. sztab. Norberta Trelę. Nie...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze