Koniec marzeń o Pucharze

We wtorek w koneckiej hali sportowej rozegrano finałowy mecz piłki ręcznej w ramach Pucharu Polski na szczeblu okręgu pomiędzy KSSPR-em Końskie a KSZO Odlewnią Ostrowiec Św.

W tegorocznym sezonie, zgodnie z regulaminem tych rozgrywek, muszą wziąć udział wszystkie zespoły pierwszoligowe. W pierwszym meczu półfinałowym drużyna KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pokonała AZS UJK Kielce 35:18. Natomiast w drugim półfinale podopieczni trenera Roberta Napierały pokonali na wyjeździe zespół NLO I SMS ZPRP Kielce 28:25.

Zwycięzcy meczów półfinałowych zagrali we wtorek w Końskich w meczu finałowym. W ostatnich ośmiu minutach pierwszej połowy ostrowczanie „odjechali” KSSPR-owi na pięć „oczek”. Ta część meczu zakończyła się wynikiem 19:14 dla KSZO.

W 47 minucie konecczanie doprowadzili do remisu 20:20, a trzy minuty później nawet prowadzili (23:22). Niestety, końcówka spotkania należała do przyjezdnych, którzy ostatecznie pokonali naszą drużynę 33:30.

KSSPR Końskie – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 30:33 (14:19)

KSSPR: Buchcic, Witkowski – Maleszak 6, Pilarski 5, Telka 5, Matyjasik 5, Wolski 4, T. Napierała 3, Gruszczyński 1, Rurarz 1, Woźniak, Słonicki.