Nie płacił alimentów – odsiedzi pół roku

Sąd Rejonowy w Końskich poszukiwał 38-letniego mężczyznę, który miał do odsiedzenia pół roku więzienia, bo nie płacił alimentów. Policjanci zatrzymali go w Stąporkowie.

Policjanci z KP Stąporków, zobaczyli poszukiwanego 38-letniego mężczyznę. Skojarzyli jego twarz ze zdjęciem jakie było dokumentach poszukiwania. Zatrzymali go. Przywieźli do aresztu Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

-Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Końskich, bowiem nie zastosował się do wyroku. Konecki sąd skazał go na pół roku więzienia za uporczywie uchylanie się od wykonania ciążącego na nim z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to naraża ją na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – wyjaśniała nam sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy koneckich policjantów.

Zatrzymany mężczyzna noc spędził w areszcie KPP, a następnego dnia, czyli 20 listopada został przetransportowany do Aresztu Śledczego w Kielcach.

MAK

Poprzedni artykułŻałosny żart
Następny artykułDla każdego dziecka – dzieciństwo

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W Komendzie Powiatowej PSP w Końskich, odbyła się narada podsumowująca działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu koneckiego w roku 2019. Gospodarzem spotkania był bryg. Grzegorz Zieliński, komendant...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze