W czym może pomóc radca prawny? Pierwsza wizyta w kancelarii

Radca prawny to zawód publicznego zaufania. Pomaga w różnych dziedzinach prawa cywilnego, handlowego czy gospodarczego. Udziela porad podmiotom gospodarczym, jak i osobom fizycznym. W czym jeszcze może pomóc tego rodzaju specjalista i z jakimi problemami natury prawnej warto się do niego udać?

W jaki sposób może pomóc radca prawny?

Radca prawny dzięki swojej bogatej wiedzy, popartej długimi studiami udziela pomocy prawnej firmom i klientom indywidualnym. Warto zwrócić się do niego o pomoc w przypadku problemów ze skonstruowaniem umów czy podań o różne dofinansowania. Radca prawny może pomóc także w takich sytuacjach jak windykacja wierzytelności, zakładanie spółek, a również w rozwiązywaniu trudności z zakresu prawa cywilnego i pracy.

Ten specjalista udziela ponadto porad dotyczących spraw rodzinnych, takich jak na przykład rozwody czy podziały majątkowe. Zajmuje się on także kwestiami związanymi z prawem spadkowym, ubezpieczeniami społecznymi, odszkodowaniami i sprawami administracyjnymi. Radca prawny zapewni dobrą instrukcję w skomplikowanych i czasochłonnych sprawach, które wymagają biegłej znajomości przepisów prawnych.

Wybór właściwej kancelarii radcowskiej

Na rynku istnieje wiele kancelarii radcowskich, dlatego przed przystąpieniem do wybrania najlepszej warto przeczytać na ich temat jak najwięcej informacji zawartych w Internecie, zapoznać się z opiniami czy wykazywaną skutecznością danego radcy. Warto także sprawdzić wybranego specjalistę w Krajowej Izbie Radców Prawnych.

Radca prawny a adwokat

Od 1 lipca 2015 roku różnica między kompetencjami adwokatów i radców prawnych została zupełnie zatarta i ma w tym momencie bardziej charakter historyczny. W tym dniu właśnie zostały rozszerzone kompetencje radców prawnych, którzy mogą już swobodnie występować w sądzie jako obrońcy w sprawach karnych. Takiego zadania mogą podjąć się radcy niepozostający w stosunku pracy. Stąd wybór pomiędzy adwokatem a radcą prawnym ma charakter symboliczny i powinien być oparty na kompetencjach danego prawnika, a nie na podstawie tytułu, jakim się mianuje.

Jak przygotować się do pierwszego spotkania z radcą prawnym?

Podczas pierwszej wizyty u radcy prawnego warto zabrać ze sobą wszystkie dokumenty dotyczące sprawy, z którą udajemy się do kancelarii. W przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, co jest ważne, należy zabrać większość dostępnych nam akt i materiałów. Podczas spotkania istotne znaczenie ma szczera rozmowa oparta na zaufaniu. Zatajenie informacji utrudni pracę specjaliście. Co więcej, ryzykujemy błędnym rozwiązaniem określonej kwestii.

Dlaczego warto skorzystać z usług kancelarii radcowskiej?

Wizyta w kancelarii radcy prawnego pozwoli nam zaoszczędzić czas. Radca prawny przedstawi nam najprostszy sposób na załatwienie określonej sprawy. Samodzielne podejście do danej sytuacji prawnej (na przykład sprawy spadkowej) może skończyć się niepowodzeniem lub wiązać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami, do których dojdzie z powodu niewiedzy lub niedopatrzenia. Porada prawna kosztuje mniej niż wydłużająca się batalia w sądzie czy urzędzie. Warto także pamiętać o tym, że radca prawny jest zobowiązany do zapewnienia swojemu klientowi pełnej poufności.

Szukasz radcy prawnego? Wybierz specjalistę polecanego przez innych! Dodaj zapytanie na Fixly i porównaj opinie innych użytkowników. Sprawdź na: https://fixly.pl/kategoria/radca-prawny.

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W niedzielne popołudnie Wiejski Dom Kultury w Rogowie odwiedziło wielu gości z Rogowa i sąsiednich miejscowości. Wszyscy świetnie bawili się w "spotkaniu" przygotowanym przez...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze