Derby świętokrzyskiego dla KSSPR-u

W rozegranym awansem meczu 10 kolejki I ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie zmierzył się w derbach regionu świętokrzyskiego z KSZO Odlewnią Ostrowiec Św.

Nietypowy, bo czwartkowy termin spotkania spowodowany był prośbą gości.

Mecz był wyrównany. Zaczęło się od 3:0 dla KSSPR-u. Goście nie zamierzali jednak składać broni. Do końca pierwszej połowy trwała zażarta walka. Na przerwę konecczanie zeszli z jednobramkową przewagę (16:15).

Zapewne kluczową rolę dla wyniku spotkania odegrał początek drugiej połowy. Podopieczni trenera Roberta Napierały zdobyli cztery bramki z rzędu i w 34 minucie tablica pokazywała wynik 30:25.

Dzięki dobrej grze w obronie i – co za tym idzie – postawy Kamila Buchcica w naszej bramce, w 51 minucie KSSPR prowadził już 29:22. Przyjezdni grali jednak do końca i ostatecznie nasi pokonali KSZO różnicą trzech oczek (34:31).

Najwięcej goli dla naszych barw rzucił Przemysław Matyjasik (13), który poprowadził konecką drużynę do zwycięstwa. Wśród gości najskuteczniejszy był Kacper Grabowski, zdobywca 9 bramek.

W następnej kolejce I ligi KSSPR Końskie zagra w sobotę, 7 grudnia w Puławach z rezerwami miejscowych Azotów.

KSSPR Końskie – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 34:31 (16:15)

KSSPR: Kamil Buchcic – Przemysław Matyjasik 13, Paweł Wolski 7, Ernest Pilarski 6, Dawid Maleszak 4, Bartosz Woś 2, Artur Rurarz 2, Tomasz Napierała, Karol Fidor, Łukasz Telka, Adrian Gruszczyński. Trener Robert Napierała. Karne 8/9. Kary 8 minut.

Sędziowali: Kamil Dąbrowski – Paweł Staniek (Kielce).

Widzów 250.

Przebieg meczu: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2, 9:5, 10:6, 10:8, 12:9, 12:11, 16:13, 16:15; 20:15, 23:17, 25:20, 29:22, 29:25, 30:25, 30:27, 31:27, 31:29, 32:29, 34:31.