Nie mają prawa jazdy, a jeżdżą nawet po dużej wódce

Nie respektują zakazów wydanych przez sądy, spożywają alkohol i bez prawa jazdy kierują samochodami na drogach publicznych.

Około północy funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stąporkowie na ulicy Piłsudskiego zatrzymali audi. Kierujący autem 22 -latek speszył się na widok policjantów. Poprosili o prawo jazdy. I okazało się, że to był pierwszy przyczynek do jego zachowania. Nie posiada prawa jazdy, bo mu zabrano. No to jeszcze młodzieńca zbadali czy nie jest pod wpływem alkoholu. I znów trafili, w organizmie miał niedużo, ale jednak alcotest wykazał 0,28 promila. Policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie – mówi nam sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy KPP Końskie i przytoczyła kolejne zdarzenie z pijanym kierowcą.

Po dużej wódce

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP ok.godziny 17, zatrzymali w Końskich hundaya. Za kierownicą siedział 31-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego. Wyszło, że ów mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych po drogach publicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Opocznie. Jakby tego było mało, okazało się, ze w organizmie miał 1,5 promila alkoholu. O kolejnym kierujący samochodem mężczyźnie, który prawdopodobnie jeździ, a nie posiada prawa jazdy poinformowano oficer dyżurnego koneckiej policji. Dyżurny wysłał patrol w podany rejon miasta. Funkcjonariusze zatrzymali audi, które prowadził 32-letni mężczyzna. Informatorzy trafili w punkt, kierowca nie posiadał prawa jazdy, bo niedawno je stracił. A w dodatku, po zbadaniu alcotestem w organizmie odkryli 1,16 promila alkoholu.

Za szybko i po alkoholu

W Korytkowie, na drodze W728 policjanci zatrzymali volkswagena. Kierował nim 26-letni mężczyzna. Nie posiadał prawa jazdy, bowiem je stracił za łamanie przepisów drogowych. Teraz otrzymał mandat za przekroczenie o 35 km/godzinę prędkości na odcinku, gdzie obowiązuje 50 km. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie ma 1,16 promila alkoholu. Wszyscy, u których policjanci stwierdzili alkohol w organizmie podczas kierowania pojazdami po drogach publicznych trafią do sądu. Kolejny raz prawa jazdy stracić nie mogą, bo go nie mają. Niemniej wszystkie przewiny sąd weźmie pod uwagę i wymierzy -prawdopodobnie – surowszą karę.

MARIANN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze