Nie żyje potrącony rowerzysta

Na ulicy Krakowskiej w Końskich, która jest drogą K42, peugeot potrącił 17-letniego rowerzystę. Kilka minut później na drodze K42 w Skórnicach iveco potrąciło 56-letniego rowerzystę. Po przywróceniu mu funkcji życiowych helikopter zabrał go do szpitala w Łodzi. Trzy godziny później dotarła do nas wiadomość, że mężczyzna zmarł. 

Około godziny 16.10 ulicą Hubala w kierunku ulicy Krakowskiej czyli drogi K42, peugeotem jechała 42-letnia kobieta. Jak ustalili policjanci kobieta była trzeźwa. Natomiast ulicą Krakowską do ul.16 Stycznia rowerem jechał 17 -latek. Kierująca peugeotem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście i zderzyła się z nim.  Młody człowiek został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego i przetransportowany do szpitala w Kielcach – informowała nas sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy koneckich policjantów.

Śmiertelne potrącenie

Dwadzieścia minut później, na tej samej drodze K42 w Skórnicach auto potrąciło kolejnego rowerzystę. Otóż drogą krajową w Skórnicach, w kierunku Rudy Malenieckiej jechał dostawczy iveco. Przed nim na rowerze podążał mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń wynik, że iveco potrąciło rowerzystę. Mężczyzna upadł na jezdnię. Rowerzyście dość długo przywracano funkcje życiowe, prowadzono resuscytację krążeniowo-oddechową. Odzyskał przytomność. Niemniej mężczyznę w stanie ciężkim helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował go do jednego z łódzkich szpitali.  – Dwie godziny później dotarła do nas tragiczna wiadomość, mężczyzna zmarł w łódzkim szpitalu – podsumowała te dramatyczne pół godziny rowerzystów na drodze krajowe, sierżant Marta Przygodzka.

Dodać należy, że kierująca peugeotem i kierowca iveco byli trzeźwi. Podobnie jak – co wiadomo na pewno – 17 latek również był trzeźwy.      MARIAN KLUSEK

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W niedzielne popołudnie Wiejski Dom Kultury w Rogowie odwiedziło wielu gości z Rogowa i sąsiednich miejscowości. Wszyscy świetnie bawili się w "spotkaniu" przygotowanym przez...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze