Będzie kasa dla szkółek piłkarskich z certyfikatami

Szkółka piłkarska UKS AP Champions Końskie otrzymała złoty, a Partyzanta Radoszyce i MKS Neptun Końskie brązowe certyfikaty Polskiego Związki Piłki Nożnej.

Znamy komplet szkółek z województwa świętokrzyskiego przyjętych do Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich. Spośród 1198 wszystkich nadesłanych zgłoszeń, 33 pochodziły od szkółek z województwa świętokrzyskiego. Po weryfikacji i akceptacji, do programu przyjęte zostały m.in. szkółki UKS AP Champions Końskie, Partyzanta Radoszyce i Neptuna Końskie.

W program zaangażował się polski rząd, Ministerstwo Sportu i Turystyki. Przez trzy lata wesprze szkółki i ich oddziały, które uzyskały certyfikat, łączną kwotą 130 mln zł. To 35 mln zł w 2020 r., 45 mln zł w 2021 r. i 50 mln zł w 2022 r. Pieniądze te będzie można przeznaczyć na: wynagrodzenie trenerów, podwyższanie ich kwalifikacji i wynajem obiektów sportowych.

O certyfikat (brązowy, srebrny lub złoty), mogły ubiegać się podmioty szkolące dzieci w co najmniej jednej kategorii wiekowej. Chodziło o przedział U6-U13. Szkolenie musiało odbywać się w okresie nie krótszym, niż dwa ostatnie pełne sezony.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze