Mateusz Kornecki na turnieju charytatywnym I LO w Końskich [zdjęcia]

W miniony piątek w hali sportowej w Końskich, przy pełnych trybunach, rozegrano charytatywny miniturniej piłki ręcznej. Gościem specjalnym był Mateusz Kornecki, wychowanek KSSPR-u Końskie, obecnie bramkarz mistrza Polski PGE Vive Kielce i reprezentacji Polski.

Celem wydarzenia było wsparcie finansowe wybitnie uzdolnionych uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN, których rodziny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Ten miniturniej został wpisany w akcję charytatywną „Mikołaj dla każdego” organizowaną w I LO. Na taki pomysł wpadły uczennice „Starego” ogólniaka, m.in. Natalia Nowek, która jest czynną zawodniczką piłki ręcznej. Natalia gra na pozycji rozgrywającej w drużynie juniorek młodszych Olimpii Końskie.

Tłumy. Miejsca brak

Piątkowy miniturniej przyciągnął do koneckiej hali sportowej tłumy ludzi. Byli m.in. Grzegorz Piec, starosta konecki, Łukasz Kubka, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Koneckiego, Jarosław Staciwa, członek Zarządu Powiatu Koneckiego oraz Krzysztof Stachera, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Końskich.

Wolnych miejsc zabrakło. Każdy widz wykupił bilet-cegiełkę w cenie minimalnej 5 złotych.

Walka była

Pomimo charytatywnego charakteru imprezy, na parkiecie walka była bardzo zacięta. W pierwszym spotkaniu zmierzyły się ze sobą dziewczęta z I LO oraz II LO. Lepsze okazały się gospodynie. W drugim meczu zmierzyli się absolwenci rocznika 1997 i absolwenci rocznika 1999 I LO, którzy w 2014 r. byli mistrzami Polski szkół ponadgimnazjalnych. Wygrali absolwenci z rocznika 97. W potyczce finałowej doszło do pojedynku zwycięzców drugiego meczu z Absolwentami I LO, których skład tworzyli zawodnicy z wielu roczników. Wygrała ekipa złożona z zawodników z wielu roczników.

W przerwach zaprezentowała się grupa taneczna z I LO.

Gadżety od Mateusza Korneckiego

Niewątpliwą atrakcją była wizyta Mateusza Korneckiego, wychowanka KSSPR-u Końskie, a obecnie bramkarza mistrza Polski PGE Vive Kielce i reprezentacji Polski. Mateusz jest absolwentem „Starego” ogólniaka, a mury szkoły opuścił po maturze, którą zdał w 2012 r. Nie przyjechał z pustymi rękami.

Na licytację, która odbędzie się podczas koncertu „Mikołaj dla każdego”, przekazał koszulkę podpisaną przez cały zespół Vive Kielce, swoją bluzę bramkarską oraz kalendarze klubowe. Te i inne gadżety można będzie wylicytować podczas finału „Mikołaja dla każdego”, który odbędzie się w najbliższy piątek, 6 grudnia w I LO. Zapowiedź tej imprezy na konecki 24.pl

Sukces miniturnieju

Inicjatywa dziewcząt z I LO w Końskich chyba przerosła ich najśmielsze oczekiwania. W wydarzeniu wzięły udział tłumy ludzi. Mateusz Kornecki podarował klubowe gadżety, które z pewnością w piątkowe licytacji będą na „topie”. Z wymiernych liczb: podczas imprezy zebrano dokładnie 5.400 złotych.

Całość będzie przekazana na stypendia dla zdolnej, ale uboższej młodzieży ze „Starego” ogólniaka.

Akcję „Mikołaj dla każdego” koordynuje Joanna Stołowska, nauczycielka w I LO. Zapraszamy w piątek do I LO na finał akcji.

Składy drużyn

I LO
Katarzyna Kuśmierczyk
Beata Stępień
Julia Kasielska
Marta Kucharska
Alicja Woldańska
Natalia Nowek
Paulina Mazurowicz
Karolina Kaczmarczyk
Martyna Sara
Martyna Uzarowicz
Natalia Filipczak
Anita Kania
Monika Kusiak
Anna Jarzyńska

II LO
Alicja Wiaderna
Monika Stępień
Sandra Milner
Aleksandra Banasik
Marta Krakowiak
Amelia Kucharska
Zuzanna Brzezińska
Oliwia Sęga

Mistrzowie Polski
Jakub Sroka
Michał Napierała
Tomasz Kowalik
Artur Pająk
Piotr Patynowski
Dominik Ogonowski
Kacper Szczepanik
Robert Pluta
Adam Makowski
Damian Gierczyński

I LO ’99
Łukasz Stępień
Andrzej Malik
Wiktor Kaźmierczyk
Piotr Makowski
Bartosz Woś
Mateusz Kowalski
Karol Fidor
Kacper Woźniak
Michał Pałgan

I LO reprezentacja szkoły
Emil Jarosz
Daniel Owczarek
Jakub Gaca
Piotr Cuper
Paweł Napierała
Dawid Smyka
Kuba Wasiński
Kacper Ostrowski
Wiktor Natkaniec
Wiktor Kosma
Dawid Milner

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze