Scena 2019. Eliminacje artystyczne za nami

W Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich odbyły się przesłuchania konkursowe XXIII Koneckiego Przeglądu Form Estradowych „SCENA 2019”. Zgłosiło 86 podmiotów solistów i zespołów wokalnych. Na scenie wystąpiło 81 wykonawców, w czterech kategoriach wiekowych. Wielki finał rozegrany zostanie 6 grudnia br.

W Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich odbyły się przesłuchania konkursowe do XXIII Koneckiego Przeglądu Form Estradowych Scena 2019. Przegląd podzielony został na cztery kategorie wiekowe: w kategorii od 7 do 9 lat – w tym jeden duet – wystąpiło 24 wykonawców; w kategorii wieku wieku od 10 do 12 lat, konkurowało 28 wykonawców, tym jeden duet oraz jeden zespół; w kolejnej kategorii, od 13 do 15 lat, rywalizowało 21 uczestników; w grupie IV od 16 do 19 lat, udział 13 wykonawców.

Jurorzy

Wykonawców oceniało jury z bogatym doświadczeniem muzycznym w składzie: Izabela Lisowska, m.in. trener wokalny Europejskiego Centrum Edukacji Wokalnej, wokalistka, muzykoterapeutka, animator kultury; Joanna Kruszyńska – absolwentka studiów magisterskich ze specjalnością dyrygencką na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej na Akademii Muzycznej w Łodzi; Maciej Wójcikowski – chórmistrz, saksofonista, certyfikowany trener wokalny Europejskiego Centrum Edukacji Wokalnej. Nazwiska zakwalifikowanych do finału znajdziecie poniżej.

Finaliści

Konkurs prowadził ze swadą i humorem Krzysztof Kowalski. W każdej kategorii przyznane zostały nagrody za trzy miejsca i dwa wyróżnienia. W kategorii najmłodszych wystąpią w finale: Barbara Garlińska, Maja Kosma, Radosław Nowacki, Maja Słowik, Anna Zielińska; W kategorii- II,Nina Filiks, Amelia Grochala, Weronika Kaniowska, Wojciech Misiowiec, Nadia Serek; III – Zofia Dudek, „Królewiaczki”, Olaf Młodziński, Maria Piec, Hanna Ziomek, W kategorii IV – Patrycja Dukat, Maria Góral, Julia Mikuła, Jagoda Szczegielniak, Alicja Woldańska. Koncert finałowy „Scena 2019”, z wręczeniem nagród odbędzie się w piątek. 6 grudnia o godz. 17.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze