Strażacy z OSP Kozia Wola zbierają na sprzęt ratownictwa technicznego

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koziej Woli rozpoczęli zbiórkę na niezbędny im w codziennej służbie sprzęt ratownictwa technicznego. To sprzęt, który nierzadko ratuje ludzkie życie.

Sprzęt ratownictwa technicznego, ogólnie rzecz biorąc, służy strażakom po to, by skutecznie mogli nieść pomoc poszkodowanym. To np. agregaty hydrauliczne, nożyco-rozpieracze, węże przedłużające, hydrauliczne nożyce do cięcia, wysokociśnieniowe poduszki pneumatyczne, pilarki łańcuchowe, piły tarczowe, agregaty zasilające, zbijaki do szyb hartowanych i wiele innych.

Wypadki na DK 42

– Marzeniem każdego strażaka z naszej jednostki jest pozyskanie nowoczesnego sprzętu ratownictwa technicznego. Nasza jednostka usytuowana jest przy bardzo ruchliwej drodze DK 42, na której zdarzają się bardzo częste wypadki. Niestety, także i śmiertelne. Najbliższe jednostki z posiadające taki sprzęt są oddalone od nas o kilkadziesiąt kilometrów. Nasza jednostka OSP składa się z wielu druhów gotowych nieść pomoc, ale bez potrzebnego sprzętu nawet największe chęci nie pomogą. Stąd też taki sprzęt jest nam niezbędny – mówi Mateusz Fitas z OSP Kozia Wola.

Niezbędna pomoc

Na co dzień to strażacy niosą pomoc naszej społeczności. Teraz oni potrzebują pomocy. Ruszyła zbiórka na sprzęt ratownictwa technicznego dla OSP Kozia Wola.

Teraz my prosimy Was o pomoc. Na ten sprzęt bardzo trudno otrzymać jakiekolwiek środki z urzędu, ale my nie chcemy 1.000 zł, 100 zł, czy nawet 10 zł. My chcemy, byś dobrowolnie nas wsparł chociaż tą 1 zł, bo gdy wpłaci tę złotówkę kilkanaście tysięcy ludzi, zbierzemy kwotę potrzebną na zaopatrzenie naszej jednostki w ten sprzęt. Wszystko dokumentujemy na naszym Facebooku i nie próbujemy wyłudzić żadnych pieniędzy na własne korzyści. Chcemy tylko mieć możliwość niesienia pomocy i dlatego jeszcze raz Was prosimy o wsparcie. Dziękujemy za każdą złotówkę – dodaje Mateusz Fitas.

Przyłączamy się do apelu. Wszystkie niezbędne do pomocy informacje znajdują się na profilu facebookowym OSP Kozia Wola. Zachęcamy do pomocy.

Dariusz Kosma

Fot. OSP Kozia Wola

Dodaj komentarz

Wiadomości

Ratujmy Wiesława!

Wiesław Wydra 52-latek z Radoszyc zmaga się z rakiem mózgu. Jedyną szansą jest nowoczesna terapia Optune. Miesięczny koszt to ponad 100 tysięcy złotych. Tylko...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Turystyczna rodzinka Pasków wraz z przyjaciółmi przy współpracy z Miejsko-Gminnym Domem Kultury w Końskich zorganizowała i przeprowadziła III Rajd Borysa. W minioną sobotę 25 stycznia...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze