Warsztaty artystyczne „Choinkowe cacko” w Przedszkolu w Smykowie

W Przedszkolu w Smykowie odbyły się dwudniowe warsztaty artystyczne pn. „Choinkowe cacko”.

W Przedszkolu w Smykowie przez dwa dni w godzinach wieczornych odbywały się warsztaty artystyczne pn. „Choinkowe cacko”. Warsztaty prowadziły Kornelia Łącka i Ewa Sosnowska-Dudek, artystki w tej dziedzinie i nie tylko.

Nie tylko dzieci

W warsztatach uczestniczyło około 40 osób. W tym dzieci ze swoimi rodzicami, nauczyciele, pracownicy przedszkola oraz mieszkańcy gminy Smyków ze swoimi dziećmi nieco starszymi. Byli także wychowankowie Doroty Kołodziejczyk ze Szkoły Podstawowej w Królewcu.

Eksplodujące pudełka

Podczas pierwszego dnia warsztatów uczestnicy poznali techniki artystycznego wykonywania kartek, ozdób świątecznych. M.in. takich, jak: eksplodujące pudełka, zawieszki, stroiki, albumy, aniołki, skrzaty oraz inne. Prowadzące warsztaty z własnych środków zaopatrzyły wszystkich w potrzebne materiały dekoracyjne, które były niezbędne do wykonywania atrakcyjnych ozdób.

Mieli wybór

W pierwszym dniu spotkania powstały piękne kartki świąteczne, zawieszki, eksplodujące pudełka i skrzaty. Każdy uczestnik mógł wykonywać preferowane ozdoby i korzystać z materiałów udostępnionych przez Kornelię Łącką i Ewę Sosnowską-Dudek. Zarówno po jednych, jak i drugich warsztatach, uczestnicy mogli wziąć wykonaną ozdobę do domu. Albo pozostawić ją w przedszkolu z przeznaczeniem na kiermasz bożonarodzeniowy.

Jest kiermasz

– Bardzo dziękujemy Ewie Sosnowskiej-Dudek oraz Kornelii Łąckiej za przeprowadzenie warsztatów. Za artystyczne i praktyczne wskazówki oraz wkład finansowy poniesiony na zakup potrzebnych materiałów, stworzenie życzliwej, bardzo miłej atmosfery. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w warsztatach. Efekty pracy można obejrzeć podczas kiermaszu bożonarodzeniowego. Kiermasz odbywa się w Przedszkolu w Smykowie w dniach od 2 do 16 grudnia br. – zaprasza Dorota Kołodziejczyk, dyrektor Przedszkola w Smykowie.

Dariusz Kosma

Zdjęcia: Przedszkole w Smykowie

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W Komendzie Powiatowej PSP w Końskich, odbyła się narada podsumowująca działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu koneckiego w roku 2019. Gospodarzem spotkania był bryg. Grzegorz Zieliński, komendant...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze