Już niebawem Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw

12 grudnia w hali sportowej w Stadnickiej Woli odbędzie się XVII Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw szkół podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie.

W zawodach wezmą udział drużyny szkolne złożone z uczniów klas I-VI (rocznik 2007 i młodsi).

Obowiązuje podział na trzy grupy wiekowe. W grupie I (rocznik 2011 i młodsi) w każdej ekipie wystartują po cztery dziewczynki i czterech chłopców. Po dwie dziewczynki z klas I i II oraz po dwóch chłopców z klas I i II. Analogicznie wyglądać będzie skład grup II (roczniki 2009-2010) i III (2007-2008).

Łącznie zatem zespół szkolny liczyć będzie 24 zawodników oraz sześciu rezerwowych, po jednej dziewczynce i jednym chłopcu w każdej grupie.

– W przypadku małej liczby uczniów w szkole, dopuszczalny jest start zawodnika młodszego w starszej grupie, ale nigdy odwrotnie. Zawodnik może startować tylko raz w każdej z zabaw – informuje Mirosław Dworak ze Szkolnego Związku Sportowego w Końskich.

Cztery zabawy

Tradycyjnie organizatorzy przygotowali cztery zabawy. Wg kolejności przeprowadzenia będą to: przekładanie kolorowych krążków, bieg sztafetowy, rzut woreczkami gimnastycznymi do opony oraz tor przeszkód. Nagrody – niespodzianki ufundował burmistrz miasta i gminy Końskie.

Organizatorami są: Urząd Miasta i Gminy w Końskich, Szkolny Związek Sportowy w Końskich oraz Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W środę, 21 stycznia 2020 w Komendzie Wojewódzkiej Policji odbyła się coroczna odprawa kadry kierowniczej policji Garnizonu Świętokrzyskiego. Szefowie poszczególnych pionów przedstawili statystyki dotyczące działań...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze