Półtorej tony krajanki. Trzech właścicieli w areszcie

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego przejęli blisko 1500 kilogramów krajanki i liści tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Uszczuplenie podatku wynosi milion złotych.

 W miniony wtorek policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich oraz funkcjonariusze ze Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowym przeprowadzili wspólne działania. Trafili do jednej z posesji na terenie wsi w powiecie koneckim. I tu znaleźli tonę liści tytoniowych i niemal pół tony krajanki. Czyli częściowo przerobionych liści na półfabrykat do produkcji papierosów. Ani liście, ani krajanka nie posiadały polskich znaków akcyzy. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 39-, 57-, 42 lat. Na początek umieszczono mężczyzn w policyjnym areszcie w Końskich. Wstępne wyliczenia wskazują uszczuplenia podatku akcyzowego na kwotę ponad milion złotych. Za popełnione przestępstwo skarbowe mężczyznom grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności – podsumowuje nam sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy koneckich policjantów.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W środę, 21 stycznia 2020 w Komendzie Wojewódzkiej Policji odbyła się coroczna odprawa kadry kierowniczej policji Garnizonu Świętokrzyskiego. Szefowie poszczególnych pionów przedstawili statystyki dotyczące działań...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze