Uznanie dla koneckiego CIT

Na uroczystej gali w Hotelu Best Western Grand Hotel przedstawiciele Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego podsumowali pracę Systemu Informacji Turystycznej (SIT) w województwie. Najlepszym zarządcą strony internetowej okazał się centrum Informacji Turystycznej w Końskich.

Z okazji jubileuszu 10-lecia Systemu Informacji Turystycznej odbyły się na najlepsze biura IT oraz najlepszych administratorów portali turystycznych.

 

Najlepszy zarządca jest w Końskich

Za najlepsze biura uznano jednostki w Pińczowie, Busku-Zdroju, Chęcinach, Szydłowie, Bielinach i Sandomierzu, zaś wśród najlepszych zarządców stron internetowych znalazło się koneckie Centrum informacji Turystycznej w Końskich oraz biuro z Jędrzejowa i Chrobrza. Magdalena Weber, która w koneckim Centrum Informacji Turystycznej pracuje od początku jego istnienia, odebrała  wyróżnienie, które wręczał Marcin Dąbrowski – członek zarządu Forum Informacji Turystycznej, Andrzej Czuba – wiceprezes ROTWŚ i Piotr Dwurnik – dyrektor regionalnej Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

 

Dostępni dla turystów

Podczas podsumowania 10 lat funkcjonowania systemu informacji turystycznej w województwie świętokrzyskim wiele ciepłych słów powiedziano o naszych działaniach w Końskich. Zostaliśmy laureatem konkursu w ważnej kategorii. System cyfrowy, strona internetowa, są dostępne dla turystów o każdej porze, powinny zawierać aktualną bazę danych, by nie wprowadzać zwiedzających w błąd. Administrując stroną www.konskie.travel staramy się sprostać temu zadaniu każdego dnia – mówi nam Magdalena Weber z koneckiego biura CIT.

 

Podziękowania

Dodać należy, że podziękowanie za wkład w rozwój informacji turystycznej w regionie i w Polsce otrzymali również pracownicy Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach, którzy nadzorują i koordynują pracę 38 centrów i punktów w regionie świętokrzyskim. Pamiątkowy dyplom w imieniu prezesa POT wręczył Jacek Janowski, dyrektor Departamentu Turystyki Krajowej Polskiej Organizacji Turystycznej. Uroczystość odbyła się w ramach targów AgroTravel oraz międzynarodowej konferencji „Marka Terytorialna – jak ją kreować, wzmacniać i promować z korzyścią dla gospodarki turystycznej”. Już samo spotkanie CIT było doskonałą okazją do podziękowania informatorom turystycznym z 38 biur i nagrodzić najlepsze jednostki w regionie.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W środę, 21 stycznia 2020 w Komendzie Wojewódzkiej Policji odbyła się coroczna odprawa kadry kierowniczej policji Garnizonu Świętokrzyskiego. Szefowie poszczególnych pionów przedstawili statystyki dotyczące działań...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze