Kiermasz świąteczny w Gowarczowie

Wójt Gminy Gowarczów oraz Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie zapraszają na kiermasz świąteczny.

W Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie trwają ostatnie przygotowania do świątecznego kiermaszu. Wraz z ostatnim tygodniem listopada, pracownicy Centrum rozpoczęli odświeżanie, malowanie ścian wewnętrznych na dole w budynku CKiAL. Przez ostatnie sześć lat w ramach projektu funkcjonowały tu dwa punkty przedszkolne.

– Pomieszczenia były dostosowane do najmłodszych, pora więc pożegnać baśniowe malowidła, które cieszyły przedszkolaki. Teraz musimy zaadaptować przestrzeń na pożytek sali widowiskowej. Przywrócić realny kształt oraz charakter CKiAL w Gowarczowie. Dzięki wyburzeniu ścian działowych, odzyskamy dużą przestrzeń ekspozycyjną i widowiskową. Dostosujemy instalację elektryczną, a także odświeżymy i pomalujemy – informuje Elwira Sibiga, dyrektor placówki.

Otwarcie przestrzeni

12 i 13 grudnia nastąpi otwarcie przestrzeni użytkowej oraz kiermasz świąteczny. – Zaprezentujemy prace i ozdoby uczestników pracowni plastycznej, a także podzielimy się naszą „Zimową opowieścią” która wprowadzi was w świąteczny nastrój. Pracownia plastyczna pełna pomysłów, tworzy ozdoby i dekoracje w iście zimowym klimacie. Pracownia muzyczna inspirowana różnymi gatunkami muzycznymi trenuje głosy i umila czas przygotowań do tego pracowitego okresu przedświątecznego. Najmniejsza grupa animacyjna mocno skoncentrowana na efekcie cienia, obmyśla kolejne elementy etiudy, wszystko to po to, aby każdy, kto zaszczyci nas swoją obecnością podczas kiermaszu, poczuł już świąteczny nastrój – dodaje dyrektor Elwira Sibiga.

Miejsce: CKiAL w Gowarczowie

Czas: 12-13 grudnia br. w godzinach od 9-17 (w sali na dole budynku CKiAL).

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W środę, 21 stycznia 2020 w Komendzie Wojewódzkiej Policji odbyła się coroczna odprawa kadry kierowniczej policji Garnizonu Świętokrzyskiego. Szefowie poszczególnych pionów przedstawili statystyki dotyczące działań...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze