Druhny OSP z Fałkowa pozują do fotografii. Będzie kalendarz na 2020 rok

Strażaczki z gminy Fałków postanowiły wydać kalendarz na 2020 rok ze swoimi zdjęciami. Głównym celem akcji jest pomoc charytatywna Aleksandrze Lipskiej mieszkającej w Fałkowie.

 To był impuls, żeby wydać kalendarz i tym sposobem pomóc Aleksandrze Lipskiej, u której w wieku 5 lat wykryto chorobę Friedreicha. Jest to choroba genetyczna, postępująca i nieuleczalna. Odbiera władzę w nogach i w rękach. Kradnie sprawność i samodzielność. Ola jest drugą osobą w Polsce, u której stwierdzono tę chorobę. Jedyną szansą na walkę z nią jest terapia komórkami macierzystymi. Ola jest w trakcie II tury podawania komórek macierzystych. Badania po pierwszej serii wyszły bardzo dobrze, dlatego musi kontynuować tę walkę, która nie jest możliwa, bez wsparcia dobrych ludzi. Koszt leczenia to około 150 tysięcy złotych.  Ci, którzy zechcieliby wesprzeć Olę w leczeniu, mogą wpłacać pieniądze poprzez Fundację Siepomaga.pl/ola-lipska/ lub Fundację Słoneczko – informują bohaterki fotografii, druhny strażaczki OSP gminy Fałków i dh Grzegorz Zganiacz, komendant OSP gminy Fałków.

Pospolite ruszenie

Ten zbożny cel wcale nie wymagał głębokiego zastanawiania się dziewczyn w strażackich mundurach. Druhny zmobilizowały się i na początek poszukiwały sponsorów, którzy pokryją koszt wydania planowanych 200 egzemplarzy kalendarza strażackiego z druhnami w rolach głównych. Lokalni przedsiębiorcy słysząc o tym szlachetnym przedsięwzięciu, hojnie wsparli projekt, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipie,za użyczenie swojego samochodu bojowego, jako tła do robienia zdjęć. OSP Fałków auta nie posiada, bowiem garażuje w zakładzie naprawczym. A innego strażacy z Fałkowa nie mają. Dziękujemy Damianowi Kuzdakowi, za nieodpłatne wykonanie zdjęć do kalendarza. Dodać wypada, że kalendarze będą dostępne na terenie całego powiatu koneckiego. Zachęcamy do ich nabycia i wsparcia naszej akcji.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W środę, 21 stycznia 2020 w Komendzie Wojewódzkiej Policji odbyła się coroczna odprawa kadry kierowniczej policji Garnizonu Świętokrzyskiego. Szefowie poszczególnych pionów przedstawili statystyki dotyczące działań...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze