Drużyna I LO w Końskich zgarnęła ministerialny Start-up!

Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich zwyciężyła w finale ministerialnego Turnieju Gry Planszowej „Czas na Start-up!”.

Strategiczne myślenie, planowanie, szybkie podejmowanie decyzji i współpraca – to właśnie pokazali finaliści Turnieju Gry Planszowej „Czas na Start-up!”. Finał imprezy rozegrano w piątek, 6 grudnia, w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Lekcja o Funduszach Europejskich

Finał Turnieju Gry Planszowej „Czas na Start-up!” był uroczystym zakończeniem całej akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich”. Przedsiębiorczość III”. Organizatorem akcji jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

W ramach projektu od 1 września br. ponad 13.000 uczniów zapoznało się z tematyką przedsiębiorczości i dowiedziało się, że warto korzystać z funduszy europejskich.

506 lekcji

Łącznie w ramach akcji zorganizowano 506 lekcji. Podczas zajęć uczniowie poznawali reguły przedsiębiorczości, założenia Business Model Canvas jako podstawowego narzędzia projektowania własnej firmy oraz wnioski zgłoszeniowe do Platform startowych. Wiedzę zaś zdobywali przy użyciu niekonwencjonalnych narzędzi.

Wśród nich znalazły się: specjalnie zaprojektowana na potrzeby akcji ekonomiczna gra planszowa, film animowany i prezentacje. Także seria ćwiczeń i warsztatów.

Jak zainwestować i odnieść sukces?

Jak zainwestować w rozwój firmy i odnieść sukces? – Dla 15 najlepszych drużyn z województw Polski Wschodniej to nie było trudne pytanie. Dzięki grze uczniowie uczyli się przedsiębiorczości i poznali wiele nowych pojęć – mówiła podczas finału Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

Duch rywalizacji

Finaliści zostali wyłonieni w listopadowych eliminacjach wojewódzkich, które rozegrano w Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie, Olsztynie i Kielcach. Konkurencja była bardzo duża, bowiem o sukces walczyło łącznie 221 drużyn. W rozgrywkach finałowych walczyło 15 najlepszych drużyn z pięciu województw Polski Wschodniej.

Wśród nich drużyna I LO w Końskich, która w wojewódzkich eliminacjach zajęła trzecie miejsce. Duch rywalizacji nie opuszczał uczestników do ostatnich minut, choć podczas tego wyjątkowego wydarzenia wszyscy byli zwycięzcami!

Jest zwycięstwo!

Zwycięzcą finału została drużyna z I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe o wartości 1.250 zł, zaś pozostali finaliści – o wartości 800 zł. Skład zwycięskiej ekipy I LO: Paweł Dróżdż, Olgierd Kozielski, Adam Sipika, Kacper Słowik, rezerwowy Kacper Kasiński, opiekun Paweł Fidos.

Nagrody wręczyła minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Organizatorzy docenili też szkoły, z których pochodzą zwycięskie drużyny, przekazując na ich rzecz tablice interaktywne o wartości 3.500 zł.

Na tym nie koniec atrakcji. Wszyscy uczestnicy, zaraz po rozgrywkach, mieli możliwość zwiedzić i przez zabawę poznać Centrum Nauki Kopernik.

Zdaniem uczestników, udział w finale to wyjątkowe wyróżnienie. Przecież nie co dzień zostaje się laureatem ogólnopolskiego turnieju. Emocje były ogromne, a goście nie mogą się już doczekać kolejnej edycji „Lekcji o Funduszach Europejskich”.

Dariusz Kosma

Fot. I LO Końskie

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W środę, 21 stycznia 2020 w Komendzie Wojewódzkiej Policji odbyła się coroczna odprawa kadry kierowniczej policji Garnizonu Świętokrzyskiego. Szefowie poszczególnych pionów przedstawili statystyki dotyczące działań...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze