Przy szachownicach walczyli o puchar burmistrza [zdjęcia]

Ponad 20 zawodników wzięło udział w Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Stąporkowa. Turniej odbył się w sobotę w tamtejszym Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu.

W zawodach wzięli udział nie tylko mieszkańcy Stąporkowa, ale także goście m.in. Końskich, Niekłania, Skarżyska-Kamiennej, Szydłowca, czy Kielc. Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 16 oraz powyżej – Open. Zawody odbyły się w systemie Chess Arbiter 2016.

Kilka godzin zmagań

Po kilku godzinnych zmaganiach sędzia główny Łukasz Łukomski ogłosił wyniki. W młodszej kategorii triumfował Kacper Socha. Drugi był Nataniel Dudzic, a trzeci Patryk Pilarski. W kategorii Open najlepszy okazał się Waldemar Bednarz, który wyprzedził Mariusza Cichockiego i Włodzimierza Grabowskiego. Ponadto medale otrzymali Zdzisław Socha, najstarszy zawodnik turnieju i Michał Mackiewicz, najmłodszego uczestnik zawodów.

Punktowało dwóch najlepszych

W klasyfikacji drużynowej brano pod uwagę punkty zdobyte przez dwóch najlepszych zawodników z każdej miejscowości. W tej klasyfikacji pierwsze miejsce zdobył Stąporków, drugie Skarżysko-Kamienna, trzecie Końskie, a czwarte Szydłowiec. Dekoracji dokonała Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa.

Uczy młodzież

Dodajmy, że Zdzisław Socha to mistrz szachowy z wieloletnim doświadczeniem. Swoją wiedzę przekazuje podczas cotygodniowych spotkań szachowych z młodzieżą. Zajęcia odbywają się w czwartki w godz. 15.30-18.00 w kawiarni MGOiKS w Stąporkowie. Wstęp jest bezpłatny.

Dariusz Kosma

Zdjęcia: MGOKiS Stąporków

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W środę, 21 stycznia 2020 w Komendzie Wojewódzkiej Policji odbyła się coroczna odprawa kadry kierowniczej policji Garnizonu Świętokrzyskiego. Szefowie poszczególnych pionów przedstawili statystyki dotyczące działań...

Ostatnio dodane

Znaleziono ludzkie szczątki

Koneckie jasełka na bis

Co nowego?

Najnowsze komentarze