Z nosem przy ziemi na służbie

Komenda Powiatowa Policji ma nowych stróżów prawa. Do służby weszły dwa psy tropiące Oran i Dżango.

Inne psy służbowe koneckiej policji odeszły na zasłużony odpoczynek, po wielu latach czynnej służby. Sprawdzały się w wielu sytuacjach, odnajdywały zaginionych ludzi, pomagały funkcjonariuszom w pracy patrolowej, szukały narkotyków itd., itd. Po dość długim czasie w koneckiej policji pojawiły się nowe, młode psy tropiące.

Sierż. szt. Grzegorz Krakowiak jest przewodnikiem psa Dżango, a st. post. Krzysztof Kraul ma psa o imieniu Oran. Psy liczą sobie po 22 miesiące życia. W Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach przez pięć i pół miesiąca przeszły specjalistycznych szkolenie dla policjantów – przewodników psów służbowych przeznaczonych do wyszukiwania zapachów. A konkretnie, psy koneckich policjantów są przygotowane i wyspecjalizowane do tropienia śladów ludzkich i poszukiwania osób zaginionych. Nie atakują ludzi, nie są agresywne, ale węch mają znakomity. W siedzibie koneckiej policji psy mają swoje kojce, wybiegi.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W środę, 21 stycznia 2020 w Komendzie Wojewódzkiej Policji odbyła się coroczna odprawa kadry kierowniczej policji Garnizonu Świętokrzyskiego. Szefowie poszczególnych pionów przedstawili statystyki dotyczące działań...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze