Dobry sprawdzian zawodników Brawlera przed MMA

Gerard Bąk i Damian Popiel z Brawler Fight Club Końskie wzięli udział w XV Pucharze Polski Submission Fighting ADCC 2019. Zawody rozegrano 7 grudnia w Warszawie.

Niemal 500 zawodników wzięło udział w XV Pucharze Polski Submission Fighting ADCC 2019.

– ADCC to formuła walki, gdzie zawodnicy walczą za pomocą chwytów. Jest to połączenie zapasów i technik parterowych, dźwigni i duszeń. Bez uderzeń i kopnięć – informuje Marcin Kij, trener Brawler FC Końskie.

W Pucharze rozegranym w hali sportowej OSiR Włochy, wystartowało dwóch jego podopiecznych. Byli to Gerard Bąk, który już ma osiągnięcia w tej formule walki, oraz Damian Popiel, debiutant w tego typu zawodach.

Gerard Bąk wystartował w kategorii 84 kg średnio-zaawansowani, gdzie miał 21 przeciwników. – Trzy pierwsze walki wygrał przed czasem. Finał, czyli czwartą walkę, wygrał pewnie na punkty tym samym zdobywając Puchar Polski ADCC. Niestety Damian, debiutujący na ADCC w kat. 84 kg, początkujący, odpadł w pierwszej walce, gdzie przegrał na punkty – informuje trener Kij.

– To bardzo dobry sprawdzian przed następnymi startami w MMA, które nasi zawodnicy planowo zaliczą już na wiosnę – kończy Marcin Kij.

Dariusz Kosma

Fot. Brawler FC Końskie

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W środę, 21 stycznia 2020 w Komendzie Wojewódzkiej Policji odbyła się coroczna odprawa kadry kierowniczej policji Garnizonu Świętokrzyskiego. Szefowie poszczególnych pionów przedstawili statystyki dotyczące działań...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze